Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik könyvet...

Szerintetek melyik könyvet olvassam el?

Figyelt kérdés

Az őszi szünetre kaptunk 2 kötelezőt is, de általában nem kötnek le és nem is élvezem ezeknek az olvasását. Mást viszont szívesen olvasok, az ifjúsági,romantikus, sci-fi, horror és kortárs művek érdekelnek nagyon, már 2 hosszabb könyvet is kiolvastam a héten :)

Szóval el kell olvasnunk a következőket:

Madách Imre: Az ember tragédiája;

Mikszáth Kálmán: Beszterce ostroma

Bevállaltam hogy az egyiknek nekikezdek, a másikat rövidítettben olvasom el, mert szeretnék azért majd egy 4-es 5-öst írni belőlük ha lesz doga:D szóval melyiket ajánljátok jobban?

Köszi előre is a választ! :))

(18/L - 11es vagyok)



2020. okt. 25. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ember tragédiája
2020. okt. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszterce ostroma nagyon jó kis könyv. Amikor nekem kötelező olvasmány volt, nem olvastam ki, mert a hátam közepére sem akartam. Pár évvel később amikor kórházban voltam, egyik beteg adta kölcsön, hogy olvassak. Nem tudtam letenni, mert nagyon tetszett.
2020. okt. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha szeretsz filozofálni az életről, akkor Az ember tragédiáját. Ha hidegen hagy a mélyebb jelentés, akkor a Beszterce ostroma, az könnyebben emészthető.
2020. okt. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez két olyan kötelező amiket mindenképp érdemes elolvasni. A Beszterce ostroma szórakoztatóbb, Az Ember Tragédiája viszont inkább része az alapműveltségnek.
2020. okt. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Okés, köszi a válaszokat!

Igazából lehet mindkettőt elolvasom, ha az egyik nem köt le akkor a másikkal próbálkozom:)

Igazából a történelmi regények nagyon-nagyon messze állnak tőlem, úgyhogy szerintem az Ember tragédiájával kezdek majd:)

2020. okt. 25. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!