Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem fogok végezni a főiskolás...

Nem fogok végezni a főiskolás tantárgyammal. Tippek esetleg ?

Figyelt kérdés
Harmadik félévem mérnöki szakon. Az első két félévemet sikeresen teljesítettem , ám most nagyon el vagyok maradva. 7 vizsgám lenne ebben a félévben, de attól tartok csak 6-ot fogok tudni teljesíteni. Van több olyan tantárgyam amibe még szinte bele se néztem. Ami nem is lenne gond,mert még van időm,de teljes munkaidőben dolgozok. Számolgattam, és arra jutottam ,hogy valószínűleg 1 tantárgy lesz, amiből nem tudok majd annyira felkészülni, hogy legyen értelme elmenni vizsgázni. Ha most el se megyek az adott tárgyból vizsgázni az probléma? Vagy csak következő félévben fel kell vennem újra és ennyi ? Nyilván tanulok ,amennyit csak tudok,és ha már minimális esélyt látok a kettesre ,akkor be fogok menni megpróbálni . Van külömbség aközött,hogy nem jelentkezem vizsgára vagy ,hogy bemegyek és megbukok ? Előre is köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 27. 07:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mész el vizsgázni, nem teljesíted. Ennek lehetnek bizonyos következményei.

Az első teljesen biztos: valamikor máskor teljesítened kell. Felveszed egy későbbi félévben és majd akkor sikerül. Hogy ezt mikor tudod megtenni, változó. Vannak tárgyak, amiket minden félévben kiírnak és vannak, amiket csak őszi vagy csak tavaszi félévben. Ez utóbbi gyakoribb, mert így könnyebb órarendet tervezni. Vagyis nem biztos, hogy ami most nem jön össze, azt majd 2020/21 tavaszi félévben fogod tudni pótolni, lehet, hogy csak 2021/22 ősziben. Ha megszerzed a tárgyból az aláírást, de vizsgajegyed nincs, akkor könnyebb a helyzet: ekkor fel tudod venni a tárgyat vizsgakurzusként. A vizsgakurzus azt jelenti, hogy a tárgyból nincsenek előadások, gyakorlatok és laborok, csak majd félév végén vizsgát ír ki a tanár. Ezzel jól jársz, mert előfordul, hogy olyan tárgyból, ami csak őszi félévben van, tavaszin írnak ki vizsgakurzust is, hiszen oktatnia nem kell a tanárnak, vizsgáztatni több ideje és lehetősége van.

Az első következményt letudtuk, a második az, hogy ha nem jön össze a tárgy, akkor nem tudod felvenni a ráépülő tárgyakat. Biztosan találkoztál már azzal a jelenséggel, hogy bizonyos tárgyak felvételéhez szükséges, hogy más tárgyat teljesíts. Ha erre a tárgyra épül valami más tárgy, annak a felvétele is csúszik, amíg ezt nem teljesíted. Ebből össze lehet szedni akár egy éves csúszást is. De ha nem épül rá semmi, nincs gond, majd valamikor teljesíted.

A harmadik következmény már nem biztos: egyes egyetemeken van olyan, hogy a nem teljesített kreditekért külön díjat számítanak fel. Ha nincs meg a tárgy, akkor majd félév végén egy bizonyos összeget be kell fizetned, de ha ez megvan, folytathatod a tanulmányaidat. Ám ez nem mindenütt általános.

Technikai szempontból mindegy, hogy felveszed-e a vizsgát vagy sem. A tárgyad így sem, úgy sem lesz meg. Viszont ha biztosan nem megy, akkor nem érdemes elmenni vizsgára. Az első vizsgaalkalom minden tárgyból ingyenes, a továbbiak már nem mindig. Van olyan, ahol a másodikért is fizetni kell és van, ahol csak a harmadikért. Ha nem megy a tárgy és elmész a vizsgára csak azért, hogy ott legyél, akkor könnyen lehet, hogy az ingyenes alkalmadat a semmire használod el és mikor vizsgaidőszak végén kiderül, hogy mégis van időd érdemben tanulni a vizsgára, akkor már csak pénzért tudsz vizsgázni. Nem egetrengető összegről van szó, de a semmiért pénzt kiadni nem túl értelmes dolog.

Egyébként én is csodálkozom azon, hogy mérnöki szakon már egy egész tanévet teljesítettél és ennyire nem tudod, hogy működnek a tanulmányi ügyek a felsőoktatásban. De láttam én már sok csodát életemben, köztük olyat is, aki a négy félév műszaki alapozó matematikát (analízis 1 és 2, lineáris algebra, valószínűségszámítás) úgy teljesítette, hogy a szorzótáblát utána sem ismerte. Ahhoz képest te még egész jól állsz.

2020. nov. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az első két félévben nem dolgoztam , minden vizsgám elsőre sikerült, így nem is érdekelt, hogy mi van ha esetleg nem jön össze. Idén azonban kénytelen voltam elmenni dolgozni, ami látványosan a tanulás rovására ment.
2020. nov. 27. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!