Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem vettek fel fősulira mert...

Nem vettek fel fősulira mert két hiányos érettségi tantárgyam van. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Amelyik suliba érettségiztem nem volt lehetőség informatikából vizsgázni választott tantárgyként ezért földrajzt kellett választanom.

Viszont én szerettem volna informatikával kapcsolatosan tovább tanulni ezért a programtervező informatikust és a mérnök informatikust jelöltem meg a felvi.hu-n.

És sajnos 0 pontot értem el mind a 3 megjelölt iskolába mivel két hiányos tantárgyam van.

felvi.hu ezt írta: "Az érettségi pont számításához szükséges két érettségi vizsgatárgyból nem rendelkezik eredménnyel"

Az egyik szerintem az informatika a másik viszont nem tudom, hogy mi lehet aki tudja esetleg megírhatná.

Ezekből a tantárgyakból érettségiztem: Magyar nyelv és irodalom, Matematika, Történelem, Angol, Földrajz

A legrosszabb jegyem 4-es 60%-al.

Ilyenkor mit lehet tenni?

Újra el kell mennem érettségizni és ezt a két hiányos tantárgyat meg kellene szereznem?

Vagy van valami egyszerűbb módja is annak, hogy megszerezzem ezt a két hiányos tantárgyat?


Válaszokat előre is köszönöm!



2018. júl. 31. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

a matek szokott lenni a másik, amit néznek

hacsak nem volt emelt követelmény

2018. júl. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Egyszerűbb lett volna, ha megírod melyik egyetem, melyik szak pontosan. Van olyan informatikai szak pl.,ahol a matek a fő érettségi tárgy és mellé kérnek még informatikát vagy fizikát vagy szakmai tárgyat.
2018. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megszerezni úgy tudod, hogy ősszel vagy tavasszal elmész érettségizni.
2018. júl. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyíregyházi Egyetem programtervező informatikus

Debreceni Egyetem programtervező informatikus/mérnökinformatikus

2018. júl. 31. 16:18
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Akkor lehet, hogy tévesen a választott tantárgyból (csak(?)) a földrajzod jelölted meg; pedig a matek lehetett volna a másik, amit elfogadnak? Vagy lehet, hogy matek és info is kellett volna? Akkor szerintem még csinálj infoból egy érettségit, és akkor jelöld be választottnak legközelebb az infot és a matekot; nemtom, hogy a matek önmagában elegednő lenne-e , mert lehet, hogy azon az adott szakon csak a matekot, és csak az infot fogadják el. (Én nem tudom, van-e ilyen, viszont akkor meg van fejtve talán teljesen.) Meg még tényleg, lehet, hogy kellhetett volna emeltezni valamiből is, mert szokott olyan is lenni, hogy mindenképpen emeltezned kell valamiből követelményként, nem csak a pontok miatt, szal ha amúgy anélkül meglenne a pontod akkoris, akkor is még kérhetnek, hogy viszont még mindenképp legyen egy emelt érettségid is, akár egy általuk megválasztott tantárgyból (én pl nem értek hozzá tényleg , csak gondoltam leírom ezeket, ami megfogalmazódott bnenem.)
2018. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Nyíregyháza: matek és fizika, vagy informatika, vagy ágazati szakmai tárgy kell:


[link]

2018. júl. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

"Az érettségi pont számításához szükséges két érettségi vizsgatárgyból nem rendelkezik eredménnyel"

Valószínűleg arra utal, hogy érettségi pontokat -ami ugye két tantárgy százalékos eredményéből áll össze- nem tudnak számolni, mivel valamelyikből nem rendelkezel eredménnyel. Azt nem különbözteti meg a rendszer, hogy csak az egyik hiányzik, vagy mindkettő. De tényleg elég hülyén van megfogalmazva.

2018. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Hát igen, előbb kellett volna gondolkodni.


Ügye azt te sem gondoltad komolyan, hogy földrajzzal felvesznek majd egy informatikai szakra.


Néha nem is értem, hogyan tudnak ennyire tájékozatlanok lenni az emberek, az internet világában.


Hiába az okostelefon, meg az egész modern technika, ha még a belenőtt maiak sem tudják azt használni...

2018. júl. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Debrecen, programszervező informatikus:


Szintén matek és fizika, vagy informatika, vagy ágazati szakmai tárgy


[link]

2018. júl. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%

Mérnökinformatikus dettó...


[link]


Jelentkezés előtt nem nézted meg, mik a felvételi követelmények?

2018. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!