Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak, ha saját magam...

Mit csináljak, ha saját magam szúrom el mindig az eredményeimet?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, és szeretek tanulni, ill. szeretem is amit tanulok. Viszont már gyerekkorom óta nagyon figyelmetlen vagyok, és ez az egyetem alatt hatványozottan érződik, mivel itt a legtöbb tantárgynál nincsenek részpontszámok, csak a végeredmény számít. Nagyon sok tárgyból azért lettem 2-es vagy 3-mas, mert minden jó volt amit csináltam, de lehagytam egy zárójelet, - jelet, vagy nem tudtam kiolvasni a saját írásomat. (ami egyik helyen 8-as, másik helyen már 3-mas, stb). Ma is ZH-t írtam, és ezen múlt volna a 4-esem. De kettes lett a ZH-m, mert 2 feladat eredményét felcseréltem, egyiknél meg lehagytam egy -t a végeredmény elejéről. A gyakvezt ez nem érdekli, aztmondta nem ő alkotja a szabályokat.


Viszont már 3 éve ez megy, mióta az egyetemen vagyok. És kezd elmenni minden motivációm az egésztől, mert hiába tanulok sokat, és hiába értem az anyagot, mindig ilyeneken cseszem el az egészet. Ma is úgy volt, hogy fogom magam és kiiratkozok szakdoga előtt a picsbe, mert annyit tanultam rá, tudtam is mindent, aztán itt van, semmi eredmény, mert megint elszúrtam... Nagyon frusztráló.

De amúgy nem lehet, hogy ez valami betegség? Nagyon elegem van már ebből, és szeretnék rá valamilyen megoldást találni, mert csak magam dolgát nehezítem meg ezzel.



2020. nov. 27. 13:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémával küzdök, egyrészt ADHD gyanús, másrészt ha főleg a számokkal fordul elő, akkor az meg lehet diszkalkulia.
2020. nov. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!