Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OE-NIK Mérnökinformatikus...

OE-NIK Mérnökinformatikus elvégezhető Macbookkal?

Figyelt kérdés

Macbook Air 2020-ról van szó.

Esetleg van valami nagyon speciális tantárgy, aminél ez nem lenne elég? Az olyan tantárgyaknál vannak számítógépek bent az iskolában (normál, bejáros oktatás esetén?


2020. nov. 27. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Aha
2020. nov. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
46%
Az igen. BME VIK nem. (Kihagyhatatlan vicc)
2020. nov. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Nem végezhető el macOS-en sok tárgy:

* Prog3 Prog4-en WPF van

* Számhálóhoz Packet Tracer kell

* OPRE-n vmWare-el dolgozunk (szintén nem elérhető macOS-en), de online oktatás alatt meg lehet oldani virtualboxon

* elektróra microcap is csak Windowsra van

* digitre Xilinx talán van macOS-re, de nem vagyok biztos ebben

* adatbázisok talán megoldható virtualboxon (csak a gépet magadnak kell elkészíteni, meg az adatbázist is), vmWarehez előre elkészített van

* informatikai biztonsághoz is van egy-két óra, amihez virtuális gép kell előre elkészített vmWare fájllal


Többi tárgyról nem tudok nyilatkozni, még csak másodéves vagyok.

Szoftver szakirányon első félévben nincs szükség Windowsra, későbbiekben lehet, hogy lesz, most nem tudom.


Természetesen mindent meg lehet oldani:

Bootcamppel telepítesz egy windowst, vagy virtualboxban ...vagy külső ssd-re bootcamp driverrekkel és Windows To Go módban használod.

2021. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!