Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Budapesti Osztrák...

Milyen a Budapesti Osztrák Iskola felvételije?

Figyelt kérdés

Idén fogok felvételizni előkészítő osztályba és nagyon nagy segítség lenne ha elmondanátok a tapasztalataitokat. Egy régebbi kérdésnél valaki azt mondta, hogy a matekban a logikára, a magyarban a helyesírásra és a fogalmazásra mennek rá. Ez még mindig így van?Mennyiben különböznek a feladatsorok a központi felvételitől? Az angolnál mire számíthatok? Esetleg tudnátok pár szót mondani magáról a suliról? Milyen a közösség?

Előre köszönöm szépen a válaszokat!



2020. nov. 28. 22:28
 1/1 anonim válasza:
Én most felvételiztem az osztrák gimnáziumba és még várom az eredményt. A központi felvételihez képest szerintem nehezebbek a feladatok. 3-szor 50 perc-ből áll és 3 tantárgyból: matek, magyar és nyelv. Matekból sokkal több szöveges feladat volt, mint a központiban és nincs idő sokat gondolkodni. Gyorsan kell végigcsinálni, hogy az ember be tudja fejezni. A magyar az főleg szövegértésből állt: 2 viszonylag hosszú szöveg és ezekhez elég sok kérdés. Volt még néhány közmondás és meg kellett találni a szövegben a helyesírási hibákat. Nekem nagyon kevés volt ehhez az idő, nem is tudtam befejezni. Korábban azt hallottam, hogy a magyar könnyebb, mint a központi, szerintem sokkal nehezebb volt, főleg a mennyiség miatt. Angolból is a szövegértésre mennek rá. Nem voltak kimondott nyelvtani feladatok. A szövegbe kellett a megfelelő szavakat behelyettesíteni. Szövegértés volt írásban és magnós feladat is volt. Alapfokú tudás nem elég ide nyelvből. Elég nehéz volt ez is. Én vakon mentem felvételizni, mert nem tudtam milyen feladatokra számítsak. Remélem ezzel én tudok segíteni másoknak. Sok sikert kívánok!
2022. jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!