Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hogyan osztanak...

Egyetemen hogyan osztanak tankönyvet? Ha valaki kollégista, akkor más a helyzet, mint a hagyományos könyvosztásnál? Vagy ez csak olyan, mint a gimikben, meg az általános sulikban?

Figyelt kérdés
(Egy történethez kell, de még nem járok egyetemre.)

2020. dec. 1. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen (legalábbis nálunk) nincs egységes könyvosztás (egyedül angolból volt, de azt is a saját csoportunk tanára intézte csak nekünk). Nálunk úgy van hogy az egyetemi könyvtárban megveheted a tankönyvet, ezek többnyire az egyetem saját kiadású tankönyvei de vannak olyanok is amik régebbi tankönyvek, na azokat mivel azóta se adták ki csak kevés van belőle ezeket többnyire csak kölcsönözni tudod megvenni nem.
2020. dec. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem osztottak, de máshol se hallottam ilyet.

Amit szeretnél, szükséged van rá, azt megveszed az egyetemi könyvboltban vagy a neten.

2020. dec. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek kötelező tankönyvek úgy, mint általános és középiskolában. Néhány tanár megad pár könyvet, amit javasolt megvenni vagy könyvtárból kölcsönözni, mivel ebből kell tanulni. De kötelezni senki nem fog ezekre.
2020. dec. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sincs könyvosztás, hasonlóan van, ahogy az előző három hozzászóló írta. Ajánlanak könyveket és azokat vagy megveszed vagy kikölcsönzöd könyvtárból vagy nem. Vagy letöltöd, vagy kölcsönkéred/megveszed felsőbbévestől, vagy nem használsz ilyeneket és más forrásból tanulsz (ez nem mindenszaknál működik így, de informatikánál biztosan, meg még pár műszaki szaknál is szerintem).
2020. dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egyetemi jegyzetboltban kellett megvenni a "könyveket" (jegyzetek, példatár). Van, ami kötelező, más ajánlott, de zhkhoz szerintem jó, ha van miből készülni. Ha lenne még hasonló kérdésed, nyugodtan írhatsz, szívesen segítek.
2020. dec. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
31%
Nincs könyvosztás ez nem gimi pls..
2020. dec. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 és szerinted ezt gimisként honnan tudnám? :)
2020. dec. 11. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!