Óbudai vagy BME?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Idén szeretnék továbbtanulni, de elég vegyes véleményeket hallottam mindkét egyetemről. Óbudain a gépész mérnöki kar érdekelne, BME-n a jármű mérnöki. Sajnos a középiskolai jegyeim nem valami előnyösek mert egy lusta szar vagyok, inkább gyakorlatias beállítottságú, viszont az érettségim jó lett, van középfokú nyelvvizsgám angolból meg egy mechatronikai technikusim lesz év végén. Ahogy számolgattam kb 320-330 pontom lesz. Ti mit javasoltok? Még esetleg műszaki menedzser szakkal szemezgettem.

2020. dec. 1. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az OE BGK teljesen jó, de ha lusta vagy, és nem vagy hajlandó leülni és keményen tanulni, akkor arra ne menj, mert csak időpazarlás.

A műszaki menedzser szak meg amolyan töltelék ha nincs jobb.

Üdv egy OE-s MM hallgató.

2020. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

BME-n a járműmérnökisek kidolgozzák a belüket is. Nagyon sok beadandójuk van és van több tárgy is, ahol szinte lehetetlenek a követelmények. Minden szakon van ilyen tárgy, de náluk több is.

A műszaki menedzseres barátom azért választotta azt a szakot, mert érdekelte a műszaki irány, de pontosan még nem tudta, hogy merre akar elmenni. Úgy hallottam volt számára pár nehezebb tárgy, mint pl valami kémiával kapcsolatos dolog. De úgy hangzott, hogy nem olyan szörnyű, teljesíthető. Csak ha végül sokkal műszakiasabb irányba akarsz elmenni, akkor lehet, hogy pár követelménynek nem fogsz megfelelni.


De amúgy is. Ha műszaki irányba mész, ott nem lehetsz lusta. Vagyik inkább azután, amikor már van egy nagyon jó alapod. De az egyetem után lesz csak.


Üdv, BME - GPK

2020. dec. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a barátom végzett nemrég az OE gépészmérnöki karán. Ő elég sok (400+) ponttal került be, erős gimiből . Neki nem is volt nehéz időben elvégezni, de nagyon sokan voltak barátai, szaktársai, akik kibuktak az elején, vagy hatalmas csúszásokat hoztak össze.

Egyébként amiatt nagyon szerette, hogy rengeteg volt a gyakorlat, viszont voltak szívatós tárgyak és tanárok is.

A műszaki menedzserre szerintem se menj.

2020. dec. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%

Elvileg a BME-n a járműveskar nem a legjobb. A GPK a BME-n az nagyon szivatós, most azt nem értem, hogy miért járműkar a BME-n ha mellé meg az Óbudain gépész. Ráadásul meg műszaki menedzserrel is szemezgetsz, ami meg BME GTK. Tudod te, hogy mit akarsz? A BME-n szét szivatják az embert. Én ezt annyira nem érzem, mert GTK-s vagyok a BME-n, viszont még itt is szivatós a matek, hát még GPK-n. Elvileg nem számít, hogy hol végeztél, bár a tudást máshogy adják át itt is meg ott is. Az biztos, hogy a BME GPk nál csak könnyebb gépész szakot találsz itthon. A járműkart nem tudom.


Én a műmenedzsert azt kerülném. A helyedbe a BME-t is, hacsak nem érzed magad elég hardcore nak.

2020. dec. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!