Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme a mateknak? Miért...

Mi értelme a mateknak? Miért kell tanulni?

Figyelt kérdés

A középiskolás matek teljesen felesleges tudás, semmi értelme.

Annak fontos, aki matekkal tanulna tovább, de 11. és 12. osztályban matekfakton nyomathatnák a nehéz és bonyolult, érthetetlen feladatokat! Egy nyelvi vagy humán tagozatosnak miért!?


Alapvetően míg a nyelvek, a magyar és a történelem érdekes, elgondolkodtató, hasznos tudást adnak, addig a matek nem.


A matek nem merül fel soha, sem egy társaságban, sem a boltban, sem ügyintézésnél.

Ellenben a nyelvtan megtanít fogalmazni és helyesen írni, az irodalom által verseket és más műveket ismerhetsz meg, tágítja a világnézeted (én is egy irodalomóra miatt kezdtem el Radnótit olvasni, mert tetszettek a versei amit tanultunk). A verselemzés pedig szintén a véleményalkotásról szól, hogy ki tudjuk fejezni magunkat, érvelni, vitázni, ami a mindennapokban hasznos!!!

Matek nélkül nem létezne a világ, de csak bizonyos munkákhoz szükséges, társadalom vagy bölcsészettudományi, államtudományi, jogi, de még orvosi egyetemen sem szükséges a gyökvonás és az egyenletek. A legtöbb felnőtt, aki nem matekkal helyezkedik el, (de még közgazdászok is) elfeljetik a középsulis matek nagy részét...



2020. dec. 3. 11:10
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem is fölösleges mind a 4 évben nyomatni.

Főleg, hogy a java majd egyetemen fog jól jönni.

2020. dec. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
89%

Tudod, akartam valami értelmeset válaszolni a kérdésedre, de a


„de még orvosi egyetemen sem szükséges a gyökvonás és az egyenletek”


kiverte nálam a biztosítékot.


Te nem kicsit vagy eltájolva. Előadod itt magad, mint valami világlátott mindentudó ember, mert elolvastál egy pár Radnóti-verset, de igazából még a kanyarban sem vagy. Amíg ezt megírtad, nyugodtan tanulhattad volna a matekot.

2020. dec. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
85%

"Egy nyelvi vagy humán tagozatosnak miért!?"


Nem öncélú a matek és az érettségi.

Műveltségi alap. Minden tárgy összefügg egymással. Még a testnevelés és a rajz, meg a technika is a matematikával, fizikával és az irodalommal.

.

Amúgy a gondolkodásképességedet, logikai készségedet, memóriádat és egyéb készségeidet is fejleszti a matematika, valamint a valóság megismerését.


[link]

2020. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
71%

Tehát ezért:


.

"A gondolkodás fejlesztésének lehetőségei és tennivalói a matematika tanulása során:

Elemi gondolati műveletek végzésének fejlesztése (összehasonlítás, osztályozás,

sorbarendezés). Az elemi megismerési tevékenységek feltételezik az érzékelés, észlelés,

megfigyelés, tudatos megfigyelés, tulajdonság-kiemelés képességének megfelelő szintű

fejlesztését.

A matematikai logika elemeivel való foglalkozás (a kétfelé válogatás, a logikai „nem”

megjelenése; halmazok metszete, a logikai „és”; halmazok uniója, logikai „vagy”, egylépéses

egyszerű következtetések. A logikai műveletek megjelenése más tantárgyak tanulásában.

A matematikai tevékenységek, a matematikával való foglalkozás, eszközként

szolgálhatnak az emberi képességek (hangsúllyal a gondolkodási képességek)

fejlesztéséhez.

A matematikai nevelés fő célja az alsó tagozaton:

– az alapvető ismeretek kezdetben közös feldolgozása, majd felkészítés az önálló

ismeretszerzésre;

– képességfejlesztés.

Az általános iskola első négy évfolyamán az alapvető matematikai ismeretek

kimunkálása és a gondolkodási módszerek alapozása gyakorlati tevékenységre,

konkrét tapasztalatszerzésre épül.

A gondolkodás egyrészt a megismerési folyamat irányítója, másrészt annak terméke. A

pszichológia, az agykutatás foglalkozik a gondolkodás folyamatának feltárásával, illetve

annak modellezésével.

A hosszú távú tanulásnak a megértésen kell alapulnia."

2020. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
51%

Ja, és ha a verstani ismereteidet, a nyelvi elemzési ismereteidet tekinted, akkor is találkozol a matematikai logikával.

Kíváncsi lennék, hogy felismered-e.


.

"Matematika nélkül ma már nincs filozófia; filozófia nélkül nincs költészet, irodalom"


.

..a matematikus is, a muzsikus is, végső fokon minden igaz művész, a dolgok belső absztrakt szépségét, harmóniáját, összefüggéseit igyekszik kifejezni. MIndegyik a maga nyelvén. A zenét sokan megértik. A matematikát kevesen. Ez nem jelenti azt, hogy ne lennének a matematikusnak ugyanolyan élményei az alkotás közben, ugyanolyan esztétikai élményei, mint amilyenek keletkeznek bennünk, ha valami nagyon szép zeneművet hallgatunk, vagy amit átél a zeneszerző akkor, amikor rájön arra, hogy mi való ide, mi az az igazán szép.

(Alexits György)


.

"A matematikai szépnek beható vizsgálata voltaképpen érdekes tanulmány lehetne a "realia" és a "humanoira" közötti (ma sokat hangoztatott) szakadék helyett egybefonódásuk kidomborításával.

Császár Ákos"


.

Az a matematikus, aki nem költő is egy kicsit, nem lehet igazi matematikus.

Karl Weierstrass


.

Talán ennyi elég is lehet. :-)

2020. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
2020. dec. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
48%

"Az emberi nyelvnek két fontos olyan formája van, amelyek révén a kifejezés a koncentráltság maximumát éri el: a matematikai nyelv, vagyis a tudományos alkotás nyelve, és a költői nyelv, amely a művészi alkotás nyelvi változata. Ily módon a matematikai nyelv a tudományos kifejezés csúcsa, a költői nyelv pedig a műalkotás tetőpontja."

S. Marcus

2020. dec. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
96%

Egy nyelvi vagy humán tagozatosnak miért!?

azért hogy rájöjjön mindenki, hogy érdekli-e, jó e benne, van-e értele ezzel foglalkoznia, vagy rohadtul utálja. Attól, hogy 14 évesen úgy döntött valaki, hogy őt a humán szak érdekli (akár mert általánosban nagyon jó volt a magyar tanára, akár azért mert borzasztó a matek) az érettségiig - sőt utána is - simán meggondolhatja magát.

Ha nem lenne középsuliban a matek, fizika meg ehhez hasonló dolgok, honnan tájokozódnának az emberek, hogy mi az ami érdekli őket? A filmekből? Odavoltam a scifi sorozatokért, tökre érdelelt e miatt az asztronómia, imádtam a mindenféle számítógépes blablát. és milyen volt a hozzáállásom a fizikához? utáltam. mázli, hogy volt, különben lehet, hogy belekezdtem volna valami fizikás / programozós szakba ami nagyon nem nekem való.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy sok humán tagozatos a végén gazdasági szakra megy tovább, ahol majd munka közben sokan nem fogják használni ténylegesen a matekot, viszont a képzésnek fontos része, és kellenek a jó matekos alapok. (és itt megint előjön, hogy azért kell, hogyha netán valaki rájön, hogy tetszik, akkor egy erre épülő mesterre elmehet).

Ezeket a tárgyakat nem azért kell tanulni, hogy minél több emberrel kicsesszenek, hanem hogy lehetőséget kapjon mindenki, hogy megismerje magát, a képességeit, kicsit belelásson más témákba is, mint amiről tudja, hogy az az érdeklődési köre, és ne 14 évesen dönts az életed hátra lévő részéről.

2020. dec. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
75%
Ne rinyáljál hanem tanuld, érettsegizni ugyis kell. Ha a kozepszintu matek akkora megprobaltatas neked, akkor inkább gondolkozz el hogy mit akarsz az élelttol, mert annal az egyetem 1000x nehezebb lesz.!;)
2020. dec. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
93%

Matematika az az egy nyelv az univerzumban ami egyetemes, és vele minden leírható.

Leírható a matematikával egy hang, egy szín konkrétan bármi.

Nem véletlen, hogy bármilyen valós tudomány a matematikára támaszkodik.


Egy beszélgetésben hallottam, hogy az a csodás a matematikában, hogy a pi értéke bárhol ugyan annyi és bármikor... míg mondjuk a gravitáció, a kémiai reakciók nem biztos.

2020. dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!