Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen gáz, ha nem veszek...

Egyetemen gáz, ha nem veszek részt ezekben?

Figyelt kérdés

Osztatlan mesterképzésen vagyok, egész jó átlagaim szoktak lenni, de valahogy nem érzem a szorgalmat arra, hogy nekikezdjek egy TDK-nak, illetve arra sem, hogy jelentkezzek valami szakkollégiumba. Az évfolyamunkból páran csinálják ezt, de őszinte leszek, nem tudom hogy miért.


Alapból sok tárgyam van félévenként, (minimum 15 tantárgy) és én ezeket bőségesen elégnek érzem ezeket. Az egyik adjunktus előző félévben felajánlotta, hogyha TDK-zni akarunk, akkor szívesen segítene benne, mert bennem van annyi szorgalom meg tehetség, hogy nekiálljak egy ilyennek, de engem egyáltalán nem érdekel ez az egész, csak le akarok diplomázni, és utána elmenni tanítani, nem szeretnék ittmaradni az egyetemen phd képzésen.


Gáz ez a hozzáállás a részemről?



2020. dec. 4. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem gáz. Ha nem akarod csinálni, akkor ne csináld, nem kötelező. Nyilván az adjunktus sajnálja, de ha nem érzel rá motivációt, akkor az a saját döntésed.
2020. dec. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem gáz, ez csak egy plusz lehetőség. Nyilván egy önéletrajzban jól mutat, ha látja a munkáltató, hogy ilyen mélységekig belementél a tanulmányaid szakmai részébe, és ha jó sikerül, akkor a szakdolgozat írását is megkönnyíti. De ez csak egy lehetőség, ha nem érzed rá a késztetést és motivációt, akkor felesleges belekezdeni, úgysem fogsz olyan eredményt így elérni, amivel tudsz is kezdeni valamit.
2020. dec. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. dec. 4. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
1-es vagyok. Azért az mekkora poén lenne, ha kiderülne,hogy az én hallgatóm vagy (szakkollégiumot vezetek és minden más is passzol, amit írtál) :DDD
2020. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
DE-BTK? :|
2020. dec. 4. 16:54
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem :) egyébként az se lenne gond. :)
2020. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz. Egyetemen már senki nem nézi és senkit nem is érdekel, hogy mit hogyan csinálsz vagy épp nem csinálsz :D Mellesleg bőven elég szerintem a tanulásra odafigyelni, nekem legalábbis biztos nem lenne ilyenekre időm, se energiám.
2020. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Én is DE-BTK osztatlanra járok, jövőre leszek harmadéves és tőlem is kérdezte egy tanár, nincs-e kedvem. Én szeretek kutatni, de csak így saját magamnak, leírni sem szoktam semmit összefüggően, előadni pláne nem. Nekem a legnagyobb baj a TDK-val, hogy vagy magabiztosságot ad, vagy totál lerombolja az önbecsülésed, ha esetleg nem az "évszázad tanulmányát" adod elő. Arról nem is beszélve, hogy a szakdogavezető (pláne, ha ambíciózus, esetleg te vagy az egyetlen diákja) is sokszor irreális elvárásokat támaszt a diákjával szemben. Egy angol mesterszakos ismerősöm alkoholista lett és mániás (-bipoláris zavaros), csak mert bizonyos okok miatt nem hozta azt a szintet, amit elvártak tőle/elvárt saját magától. Szóval ha nem szórakozás gyanánt vagy phd képzéshez plusz pontokért csinálnád, akkor ne vágj bele, nem ez határozza meg, hogy okos vagy-e.
2021. ápr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!