Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvesznek a Jaschik Álmos...

Ha felvesznek a Jaschik Álmos Művészeti Szakgimnáziumba, milyen Budapesti kollégiumba tudnék jelentkezni?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, ott a gugli, de ha valaki járt oda kollégiumból és tud segíteni, azt megköszönném.


Ui: Az iskolának nincs saját kollégiuma.



2020. dec. 7. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Aludj valamelyik aluljáróban!
2020. dec. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam rajta, de félek a buszjegyre cigit kéregető úriemberektől. Kösz a választ!
2020. dec. 9. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Akkor kéregess te is, és nem lesz mitől félned.
2020. dec. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
56%
Inkább imádkozz, hogy nem kerülsz be :DDD
2021. febr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Az iskolához legközelebb a Szily Kálmán Technikum saját kollégiuma van! Én is ott voltam kolis!


A kollégiumról:

A nevelők (felnőttek, akik felelősek érted) borzalmasan pletykásak és minden lépésedet ellenőrzik. Rendesen idegesítő. Szilencium (tanszoba) alatt általában nincsen tanulni való (ez a Jaschik sajátossága), ezért a nevelő külön rád erőltet valamit. A pletykásság alatt azt értem, hogy kibeszélik a magánéletedet és a szokásaidat. Pl. Jaj, igen, nincs itt Xy, mert kiment CIGIZNI. Ez egy létező példa és a nevelő direkt kiemelte, hogy a kedves gyermek mit merészelt 18 év fölött a kollégium területén kívül művelni (tehát szabadon, szabályt nem szegve elkövetni).


Ellátás:

Nem szokott fűtés lenni és meleg víz sem. Kellemes.


Közösség:

Vannak kedves emberek. Sok a focista, akik nem éppen eszesek, de kedvesek. Illetve, van jó pár Jaschikos is. Megtalálod valakivel a közös hangot.


Szobatársak:

Na ez 1. évben nehéz téma. Ha hülyékkel raknak össze, akkor rémálom lesz a koli neked. Ezen év közben nehéz változtatni, mert nyilván a szobatársat bemártani necces dolog.


Összességében:

Ha teheted, akkor ne kollégiumba menj, hanem mondjuk rokonhoz, akitől be tudsz járni. Kényelmesebb és sokan ezen a véleményen vannak.


Az előttem szólóval egyet kell értenem. Nem rossz indulat miatt mondjuk, hogy imádkozz, hogy ne juss be. A Jaschik alapvetően nem jó hely. Ez egy külön téma, de ha akarod, akkor mesélhetek róla.


Remélem, hogy tudtam segíteni!

2021. febr. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!