Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehezek az alábbi tantárgyak?...

Nehezek az alábbi tantárgyak? (9. osztály. )

Figyelt kérdés

Önismeret,kommunikáció,tanulásmódszertan,egészségtan,pályaorientáció.9.osztály.A tankönyveket még nem kaptam meg,ezért nem tudom.És szeretnék izelítőt kapni,hogy mennyire nehezek ezek a tantárgyak:én nagyon humán beállítottságú vagyok,szóval a nyelvtan és az irodalom a kedvencem(nem a kötelező olvasmányok,mert azokat utálom,hanem a verselemzés,költők élete..stb.)

Akkor ezek menni fognak?

És maj 11.-től fogjuk ezeket tanulni:

lélektan,fejlődéslélektan,szakmai kommunikáció,mentálhygiéne.Ezek nehezek?Vagyis hogy én a humán tantárgyakból általánosban 4-es 5-ös voltam végig,akkor lehetek ezekből hasonlóan jó?

Egészséggondozás,gondozástan..mi ez?Mit takar ez a két vagy egy(?) tantárgy?

Az anatómia-élettan nehéz lesz majd?Ez inkább a bioszhoz és az egészségtanhoz hasonlít?


Kilencedik osztályban mit tanulunk így nagyjából??

Ti mire emlékeztek?


2010. aug. 12. 00:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Persze persze:)), azért is írtam, hogy én milyen szakmacsoportban tanultam, mert ez is nagyon fontos azért is kérdeztem meg.

A válaszomban pedig azért tértem ki rá, hogy lásd mennyire bő értelemben lehet értelmezni a kommunikációt, mint tantárgyat. :))

2010. aug. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mennyi hülye tantárgy! :O Mindennap nyolc órád lesz, ennyi hülyeséggel + hagyományosok? Ezek szeritnem ilyen alibi órák, ne félj tőlük.
2010. aug. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Csak nem az EJEG? :) Ha írsz nekem privit, szívesen mesélek róla! Idén érettségiztem, választott tárgyam volt az emelt eü. (92% lett), országos szétv-en eü-ön első lettem, és mindezt most azért mondtam (bocs, ha önfényezésnek látszana), hogy igazoljam, hogy remek helyre kerültél! :) Afelől egészen nyugodt lehetsz, hogy a szakoktatók igen jól át tudják adni az anyagot! :) Az egész iskola rendkívül családias légkörű, jófej a tantestület (de ezeket úgyis tudod, ha már volt velük kapcsolatod :)) - A tárgyakkal kapcsolatban mondom, csak írj, ha kíváncsi vagy bővebb magyarázatokra, tapasztalatokra, és nagyon szívesen írok neked! Eddigi életem 4 legszebb évét töltöttem ebben a középiskolában! :)

Előzetesben csak pár szót: az anatómia volt a kedvencem, de az csak 12.-ben lesz, az elég húzós, de csodálatos tantárgy! 9.-ben van kommunikáció, környezetkultúra és tanulásmódszertan. Kommunikáció önmagáért beszél. :) Nagyon épületes tárgy, valójában egy beszélgetős csoport... akárcsak az önismeret 10.-ben, de az már kicsit mélyebb, és ön- és társismeret a teljes neve. Környezetkultúra kicsit száraz, de azért érdekes tárgy, csak 1 évig lesz ez is, mint az előbbiek. 10.-ben tehát önismeret, egészségtan és pályaorientáció. Az egészségtan nagyon izgi, sok gyakorlattal (elsősegélynyújtás, betegvizsgálat stb.), és sok elmélettel, de mind az elsősegélynyújtásról szól. Pályaorientáción a leendő pályánk kiválasztásához, megtalálásához kapunk "segítséget", néha elmegyünk pl. bölcsödébe, óvodába, kórházba stb. 11.-ben lesz egészséggondozás (az egészségtan könyvből), ez az egészségmegőrzésre, betegségek megelőzésére stb. koncentrál. Lesz még ált. ill. fejlődéslélektan, na ezek izgik. :) Az ált. lélektan úgy általában szól a pszichológiáról, míg a fejlődéslélektan az egyedfejlődést rágja végig születéstől az elhalálozásig. :) Előbbi kissé szárazabb, utóbbi viszont gyönyörű. :) Na, és 12.-ben a fekete leves: anatómia, gondozástan, mentálhigiéné... ezek közül előbbi kettő húzós, a mentál igazából a legkönnyebb, nagyon kevés anyag, nagyon könnyű. :) A gondozástan pedig lényegében a fejlődéslélektan alapján ugyanúgy végig vezet az egyedfejlődésen, csak a különböző korosztályok gondozására koncentrálva.

Huhh, bocsi, hogy hosszúra sikerült! :) De nagyon megörültem, hogy megláttam ezt a kérdést! Ha bármi egyéb segítségre is szükséged lenne, nyugodtan írj róla: bővebb ismertetést, vagy anyagokat, infókat stb. amit tudok, szívesen segítek. :)

2010. aug. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
01:06: Aki érdeklődik, netán elhivatottságot érez az egészségügy iránt, annak ezek a tárgyak "magától értetődően" érdekesek, megkockáztatom: gyönyörűek. Elég, ha csak az elsősegélynyújtásra, vagy a csecsemőgondozásra gondolunk. Aki ezeket komolyan veszi, nyilván nem az a célja, hogy ezek bárcsak "alibi" tárgyak lennének. 12.-ben - ha az illető választottja az eü. az érettségin, márpedig ezekben az osztályokban általában az osztály 30-40 százaléka ebből érettségizik, igen is húzni kell, de ha érdeklődik iránta, már nem tűnik olyan nehéznek. :) Szóval érdeklődéstől is függ, és ha valaki ezt választja, feltételezem, nem azért teszi, mert unalmasnak találja. A gimis osztályban is ugyanennyi az óraszám, csak ott pl. anatómia stb. helyett emelt óraszámú nyelvi oktatás, vagy épp dráma, média stb. órák vannak.
2010. aug. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Bocs, a szakmai kommunikációt kihagytam. :) Ez csak annyiban különbözik a 9.-es kommunikációtól, hogy valóban: a "szakma" szemszögéből tanuljuk a kommunikációt, de ez is könnyű tárgy, és sok benne a gyakorlat is. :) Ja, meg még van 12.-ben szociál pszichológia (társadalomlélektan), de ez is nagyon könnyű, és legalább ennyire száraz is. :) Azért remélem, mást már tényleg nem hagytam ki...
2010. aug. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Én is ilyen suliba jártam. Nálunk is ezek voltak a plusz tantárgyak. Egyáltalán ne féljél tőlük. Nálunk annyi volt ,h önismereten, pályaorin csak beszélgettünk.

Ehhez az egészhez humán beállítotság kell. A többi tárgynál pedig nálunk feladott a tanár néhány oldalt amit meg kellett tanulni. Könnyű ezekből jó jegyet szerezni. Jah és a beszélgetős tárgyaknál nem kapsz jegyet. Csak annyit ,hogy megfelelt vagy nem. Itt ketté szedték az osztályt és egy körben beszélgettünk , ismerkedtünk.

2010. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
:) És végülis a környezetkultúrát kivéve minden említett tárgy csoportbontásban megy, két csoportra oszlik a csapat, 10.-től mindkét csopinak lesz egy állandó szakoktatója, aki viszi őket 3 évig. Így mondjuk tényleg nagyon jó, hogy a csoport tagjai jobban megismerkedhetnek egymással, és valóban, ebben a kommunikációs, önismereti órák sokat segítenek. De a két csoport sem klikkesül, mert azért még több órán vagyunk csopibontásban különböző tematika alapján (pl. nyelvi órák, matek); meg hát azok az órák, ahol együtt van az egész osztály. :)
2010. aug. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kösz,Cheezy!! De nem az EJEG.Köszi a részletes leírást,megnyugtatott.:)

Tehát látom,hogy a humán beállítottság nagyon fontos.Ennek örülök,mert a reál tantárgyaktól nagyon félek,írtózok..megemlítik,hogy középiskolai matek,én azonnal elkezdem,hogy tuti h. megfogok bukni,vagy nagyon rossz leszek(2) belőle..meghát a fizika..fúú..az elméletet megtanulom ugyan,és értem is,de a számolásokat azt nem.

A kémiától is sírógörcsöm tudna lenni,egyszerűen olyan elképzelhetetlen az nekem,hogy miért annyit öntenek xy anyaghoz,milyen reakció játszódik le..stb.Nagyon fééélek ilyen téren.

Viszont már a humán tantárgyaktól nem félek..:) hála nektek..;)

2010. aug. 12. 13:53
 19/19 anonim ***** válasza:

Pfú, ez ám a rejtélyes suli. :) Igen, humán beállítottságú emberkének nem lesz nehéz dolga ezekkel a tárgyakkal, én is így voltam. Kémiát és fizikát mi csak 2 évig tanultunk, de aki nem ebből akart érettségizni, lényegében nem igazán érdekelte a dolog. Hogy őszinte legyek, engem sem... bár jól ment, de voltak, akik teljesen megelégedtek kettessel-hármassal, úgyis tudták, hogy nem befolyásolja az érettségit, amire pedig kellett az energia. :) De ezzel természetesen nem azt mondom, hogy félre a fizikával és a kémiával, és menjen a hármas, dehogyis! Csak azt mondom, hogy ezen ne múljon, ha te mindent megteszel, és nem úgy sikerül, emiatt ne aggódj. Nekem matekból felmentésem volt, ezért választottam helyette az eü.-t, de ott is láttam a többieken, hogy az bár húzós, azért tűrhető volt, főleg így érettségin. Sokat tanultak 4 évig, de annál "kellemesebb" volt a rettegett vizsga. Szóval erre azért érdemes rágyúrni, de a többiért tényleg ne aggódj. :)

Humánból is a húzósabbak majd 12.-ben jönnek: anatómia és gondozástan, előbbihez nagyon jó, ha az embernek jó érzéke van az összefüggések felismerésére, gyakorlatilag az emberi szervezetet vesézzük végig pontról pontra, és ez elég kemény lesz, de annál csodálatosabb, és ha rákapsz az ízére, még izgalmasabb lesz. :) A gondozástan meg azért húzós, mert - legalábbis saját tapasztalatból mondom - voltak órák, ahol egyszerre 20-30-40 oldalakat rágtunk végig, és itt a tempót nehéz volt tartani, mert jó vaskos a könyv, de ezt is meg lehet szeretni. :)

Eü. érettségire 5 tárgy füzeteit, könyveit kell bevágni: anatómia (füzet), gondozástan, egészségtan (egészséggondozás), ált. lélektan (füzet) és fejlődéslélektan. Ezzel is csak azt illusztrálom, hogy mely tárgyak a hangsúlyosak a szakmacsoporton belül.

Örülök, ha segíthettem, és sok sikert a középsulihoz! :)

2010. aug. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!