Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Élelmiszermérnökként milyen...

Élelmiszermérnökként milyen msc vagy szakirányú továbbképzés éri meg legjobban?

Figyelt kérdés
Nemsokára végzek az egyetemmel és nem vagyok benne biztos hogy az élelmiszerbiztonság- és minőségi mérnök lenne az egyetlen opció a továbbiakra, egyébként is sokaktól hallottam már, hogy egy szakmérnökivel többet kereshetek. Megéri elvégezni az msc-t, vagy inkább érdemesebb egy műszeres analitikust vagy egy munkavédelmi/ehs szakmérnökit csinálni? Ha valakinek van más jó javaslata/tapasztalata az is érdekelne

2020. dec. 12. 01:46
 1/3 anonim ***** válasza:
20%
Attól függ, hogy mit szeretnél csinalni. Én élelmiszerbiztonsági es minőségi mérnök vagykk
2020. dec. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából érdekelne is az msc, de alapvetően most itt az lenne a döntő, hogy melyikkel lehet jobban keresni. Minden terület felé nyitott vagyok bár leginkább a vegyészettel kapcsolatos vonalak vonzanak.
2020. dec. 12. 19:43
 3/3 anonim válasza:

Az, hogy melyikkel lehet jobban keresni, nem a szaktól függ. A versenyszférában elég tág határok között mozoghat a fizetés. Nyilván függ a beosztásodtól, a cégtől meg a földrajzi helytől is. De sem Budapesten, sem pedig vidéken nem leszel pályakezdőként vezérigazgató. A hatóságnál meg hát bértábla van.

Nem tudom mit értesz vegyészettel kapcsolatos dolgok alatt, de én is élelmiszerbiztonsági és -minőségi MSc-n vagyok, itt a fő hangsúly az analitikai és a mikrobiológiai vizsgálatokon van.

Egyébként a diplomád szemponjából az, hogy élelmiszermérnök vagy biztmines mestert végeztél el, szinte teljesen mindegy. Ha megnézed pl. az álláshirdetéseket, általában mindegyik fel van sorolva, sokszor még a vegyészmérnök, biomérnök és a gyógyszerész is. A szakmérnöki képzésekről nincs infóm.

2021. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!