Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvosi szakkal kapcsolatb...

Állatorvosi szakkal kapcsolatban tudnátok válaszolni pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni, hogy a gyakorlatok hogyan, mikor történnek. Nézegettem a honlapot, illetve néztem az online nyílt napot, de mégse tiszta minden. A 11. félévi, gyakorlati féléven kívül mikor kell gyakorlatok járni? Nyáron? Vagy a két szemeszter között is január-februárban? Minden évfolyamnak? Illetve hol lehet a gyakorlatot letölteni? Csak Budapesten, az egyetem által kijelölt helyeken, vagy pl. egy vidéki fővárosban is?


Még azt szeretném megkérdezni, hogy jó ötlet-e koliba menni? Milyen tapasztalataitok vannak?


Illetve, hogy mennyit kell tanulni? Tudom..nagyon sokat..és ember függő is..de azért mégiscsak szeretném tudni pontosabban, hogy az mit takar. Szorgalmi időszakban hétköznapokon és hétvégéken mennyit szoktatok?


Utolsó kérdésem az lenne, hogy a honlapon láttam órarendet és, hogy azokon az órákon, amik abban vannak, kell e még más órákat felvenni pluszban? Illetve egy helyen láttam, hogy egy csoportnak pénteken van 2 testnevelés órájuk..Olyankor azért a két testnevelés óráért kell ott maradnia egész péntekre? Nem lehet valahogy valamikor máskor letudni?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)



2020. dec. 14. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én első éves vagyok, de a gyakorlati klinikumok (talán 4) 5-6 évben jönnek elő, hogy pontosan mikor, azt nem tudom. De ott már kb felesben megy a gyakorlat és az elmélet, de ha jól tudom, az elhúzódik a nyárba is. Esetleg nézd meg a 2020/21 tanév rendjét, ott azt hiszem kitérnek ezekre a gyakorlatokra is....


Gyakorlatot bárhol tehetsz, ahol fogadnak, egyetemi klinikán, vagy bármelyik vidéki rendelőben, ahol foglalkoznak ezzel.


Kolis nem vagyok, mert viszonylag közel lakok, de szaktársaimtól tudom, hogy nagyon jó hely. Igazából egész komfortos, 3 ágyas szobák, külön vizesblokkal. Olcsó is (11.000/hó). De ha nem vagy egy bulitípus és meg tudod oldani a bejárást, lehet nem jársz rosszul, mert nem vírusos helyzetben azért zajlik ott az élet :) első évben beköltöznék és megnézném milyen. Mindenkinek jut amúgy férőhely, tehát attól nem kell félni, hogy nem jut szoba.


Szorgalmi időszakban én nem igen tanultam, kivéve zh-kra, igazából gimis energiabefektetéssel tök jól sikerültek. Most lesznek majd az első vizsgáim, úgy érzem, nem fogok megszakadni, szépen meg lesz mindegyik.


Az anatómia az húzós természetesen, dehát azt nem lehet félvállról venni. Idővel biztosan nehezedik majd, elvégre ez az ország egyik legnehezebb egyeteme.


A kötelező kurzusokon kívül még fel kell venni amolyan szabadon választható 1-2 kredites tárgyakat, hogy meglegyen a kreditszámod. Ez egy kicsit bonyolult, de minden egyetemen így van, hogy a kötelező tantárgyakon kívül, kell még másokat is teljesíteni.


Ezek általában kisebb tananyagot ölelnek fel, vannak könnyűek (pl. A szaknyelvek, pláne, ha eleve van nyelvvizsgád) meg tanulósabbak (gombaismeret), de ezek közül is sok olyan lesz, ami egy tárgy előismeretét igényli, és csak amolyan kiegészítés lesz.


A tesi az első 5 félévben kötelező, kiváltani csak egyesületi, versenysporttal lehet. De tesi óra helyett eljárhatsz kondizni is, nagyon jófej a tesitanár, vele kell egyeztetni. De órarendi változtatások nem igen vannak egyetlen tárgy miatt.

Egyébként a tesi az itt nem az a muszáj-kategória mint gimiben, egész órán játszunk és jól érezzük magunkat, extrán jól jön egy kis sport az órák után. Alapvetően 2 órát tesiznénk, de az én csoportom fél órával előbb kezdte mindig, mert annyira imádtuk. :)


Remélem minden kérdésedre válaszoltam, ha van még, tedd fel bátran.

2020. dec. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az első 6 félévben van hetesi gyakorlat, ami egy hetet jelent az egyetem üllői tangazdaságában, mindig más más állatfajjal foglalkozunk. (Ló, birka, marha stb.)


Ez azt jelenti, hogy egy hétig ott lakunk és mi végezzük az állatok körüli munkákat, meg pluszban tanulunk még róluk ezt azt, azon kívül, hogy hogyanis néznek ki és hogyan kell őket megközelíteni.


Ez főleg azoknak jó, akik egész életükben csak kutyával meg macskával találkoztak.

2020. dec. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nagyon sokat segítettél😊
2020. dec. 16. 20:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Írj ha van még kérdésed, ötödéves vagyok
2020. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyenlőre ennyi kérdésem volt. De ha valami még eszembe jut, írok. Köszönöm szépen.
2020. dec. 18. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kolit imádtam! Sokkal tovabb laktam ott, mint ahogy végeztem.


Tehat jo hely. Erdemes kiprobalni. Hatrany: nem tudod elsore milyen szobatarsaid lesznek - de cserelhetsz, ha sikerul egyezkedned masokkal.

Sokszor zajos, nem igazan tudsz elbujni tanulni vagy egyedul lenni.

A konyha haaat...


Viszont igen 3 agyas, es van bent furdo vecevel es van erkely.


A koliban viszont tudsz mindig segitseget kerni, mert biztos lesz bent evfolyamtarsad, aki mindent jobban tud, jobban jegyzetel, jobban ert es magyaraz. Tehat elkerheted, kerdezhetsz, elmagyaraztathatod. A felsobbevesektol is kerhetsz/kaphatsz anyagokat, infokat, kidolgozott teteleket. Konnyen talalsz baratokat, ismerosoket.

Nalunk sokan bejartak alberletesek es pestiek is infokert, vagy csak tarsasag kedveert. Jo pletykas hely az biztos.


Nekem szerencsem volt a szobatarsakkal, sokszor csak ketten laktunk, annyit hianyzott a 3. szobatars. Masreszt erdemes a szobatarsakkal az elejen tisztazni valamifele takaritasi rendet, meg hogy ki merre meddig alvas-pihenes-tanulas-furdes, kie melyik polc-szekreny, mit ki hogy hasznal. Leginkabb abbol tud konfliktus lenni, hogy te aludnal este 10kor, de valaki hajnalban trappol be es all neki csapatni magat a furdoben vagy meghiv havert baratot baratnot es te meg nem akarsz alvoscucxban flangalni elottuk, ok meg nem fujnak maguknak takarodot. Masik a vizsgaidoszak olyankor mindenki ingerult es erdemes mar az elso vizsgaidoszakban inkabb mindenrol beszelni megkerdezni, kimondani. Mert annal rosszabb nincs, mi t ugy tanulni, hogy ugy erzed kiutalnak vagy te erzed huzzon mar a masik a pi..ba:-).

De sokkal sokkal jobb mint a 4-6-8 agyas kolik a kozos furdosorokkal. Amugy lehet egyutt fozni, videkiek akik hazajartak hetvegente mindig rengeteg kajat hoztak, jutott masnak is. Jo szobatarsak meg ha egy elment boltba hozott a tobbinek is (persze nem a sjat penzen).

Elso felev volt nehez, de aztan fuggoseget okoz a kollegium.:-)

2021. jan. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2021. jan. 27. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!