Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztatlan tanári, hogy is van ez?

Osztatlan tanári, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

12.-es diák vagyok, és gondolkozom a tanárként továbbtanulni. Osztatlan tanárit néztem ki magamnak angol nyelv és kultúra tanárként, második tantárgy az vagy a természetismeret, vagy talán a biológia lenne, ha van ilyen. A Felvi.hu-n még egy kicsit nehéz nekem eligazodni, szóval azért írok ide:

Első kérdésem is az lenne, hogy érettségi után lehet rögtön erre a szakra jelentkezni?

Angolból elég egy emelt szintű angol érettségi (+ középfokú nyelvvizsga), vagy C1-es nyelvvizsga szükséges?

Van ennek valami ponthatára, vagy pedig csak felvételi elbeszélgetés van?


És azt szeretném még kérdezni, hogy Egerben vagy Miskolcon szeretnék tanulni, viszont a Felvin csak a mesterképzéseket mutatja, hol tudom megnézni a rendes szakleírást?



2020. dec. 15. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Ha magas neked a felvi.hu, akkor hamar ki fogsz bukni az egyetemről. Ha még nem hirdették meg a 2021 őszén induló képzéseket, várj néhány napot, decemberben szokták. Rákeresel arra a szakra vagy szakpárra, ami érdekel, és megtalálod a felvételi követelményeket. Nem kell C1 egyébként.
2020. dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Felvi használatát épp azért tanulgatom használni, hogy a jövőben ne érjenek kellemetlenségek.:D köszönöm a válaszod!
2020. dec. 15. 21:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni majd, hogy melyik egyetemek hirdetik meg az általad preferált szakpárt. A felvételhez el kell érni az adott évi ponthatárt, amit júliusban tesznek közzé. A felvételhez meg kell felelni az alkalmassági beszélgetésen is. Angolból emelt szintű érettségi kell. Ha valami nem tiszta, írj privátot, tanárként végeztem.
2020. dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is írhatsz privátot, én most vagyok elsőéves tanárin.
2020. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
99%
Egerben indult szeptemberben angol-term. ismeret tanárszak, 419 pont volt a ponthatár.
2020. dec. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Van igaza az elsőnek, Google és legfőképpen a felvi.hu erősen ajánlott neked.
2020. dec. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!