Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért csak az számít igazi...

Miért csak az számít igazi orvosnak sok ember szemében, aki a Semmelweis Egyetemen végez?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem trollkodás, én ezt tapasztalom, meg is indoklom. A véleményetek érdekelne.

Először is: nem a SE rangját szeretném vitatni, az a legismertebb orvosi egyetemünk, bár a másik háromról is mennek külföldre ugyanúgy, vidéki diplomával is dolgoznak Budapesten is, sőt a SE-n is, és azokról is kerülnek ki nagyon sikeres orvosok, kutatók.

Én egyre gyakrabban látom azt, mintha a SE és az orvosi egyetem közé egyenlőségjel lenne húzva, mintha orvosi egyetem csak a Semmelweis lenne. Értem, hogy a legtöbb rangsor szerint az az első a négy közül, illetve az sem hátrány, hogy a fővárosban van, de azt már kicsit furcsának tartom, hogy egyre több platformon a másik három egyetemnek az orvosképzését is vitatják.

Pár éve a SOTE-s koli-botránnyal kapcsolatban jelent meg cikk a 444-en, ott is szinonimaként használva a Semmelweisre, hogy Az Orvosi Egyetem, holott nem az egyetlen, hanem az egyik, a fővárosi.

Most a 888.hu-n jelent meg egy cikk, hogy a SE hallgatók tanulmányaiba beleszámít az önkéntesség (ez volt a címben), de a cikkben már egészségügyi, orvosi egyetemekről írtak (többesszámban). Ezt így hogy? Nemcsak a SE-n van felsőfokú, főiskolai és egyetemi diplomát adó eü képzés. Akkor vagy a cím nem igaz, vagy a cikk. A kettő egymásnak ellentmond.

Fókuszcsoport Ádám az egyik vlogjában pl kerek perec kijelentette, hogy az orvosok kijönnek a Semmelweisről. Pont. Mert máshonnan nem? Vagy aki Pécsen, Szegeden, Debrecenben végez, az nem orvos?

A HírTV-n szintén nemrégiben volt egy interjú a SE HÖK elnökével (Tripolszky Bálinttal), és ott is úgy állították be, mintha csak és kizárólag a SE lenne az egyetlen orvosi egyetem az országban, csak ők önkénteskednének, holott ez nem így van.

Szeretném kiemelni, hogy ezekkel a megfogalmazásokkal szemben a valóság az, hogy a SE az egyetlen tisztán egészségügyi egyetem az országban, de nem az egyetlen orvosi egyetem, mivel a PTE, a DE és az SZTE is orvosi egyetemek. Egészségügyi képzést pedig még több egyetem ad.

Miért kell állandóan azt sejtetni, hogy csak a SE van? Tudom, nagyon Bp centrikus az ország, de ettől még nem kéne „megfosztani” másokat (orvosokat) attól, hogy ők is orvosi egyetemen tanultak, attól, hogy ők is orvosok. (Ismét kiemelném a különbséget a tisztán egészségügyi egyetem és az orvosi egyetem között.) Mivel nem lehet orvos, aki nem végzi el az orvosi egyetemet, ezekből a megfogalmazásokból az jön le, hogy szerintük nem orvos, aki vidéken szerez diplomát, mert az egyetlen orvosi a SOTE. Ezt sugallják.



2020. dec. 17. 14:13
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb beteget egyáltalán nem érdekli, és valószínű sosem tudja meg hol végzett az orvosa.
2020. dec. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
100%

Budapest az Budapest, a Semmelweis pedig mégiscsak a legrégebbi és legjobban rangsorolt orvosi itthon. Ennek ellenére nem gondolom - és szerintem senki más sem, aki az ÁOK-n tanul nálunk -, hogy bármivel is többek lennénk nálatok. Lehet, hogy mondjuk anatból vagy bikémből minket jobban szívatnak a tanárok, de biztos megvan ez fordítva is. Kellermayer egy angyal, mindenki szereti, büszke arra, hogy pécsi, ezt pedig mindenki tiszteletben tartja, sőt. Ami biztos, hogy sokszor irigykedve beszélünk a vidéki társainkról, mert náluk sokkal jobb a közösség.

Viszont egy kicsit idegesítő olvasni a frusztrációdat a témával kapcsolatban, nem hiszem, hogy ekkora lenne ez a Semmelweis-es “istenítés” a köztudatban. El vagytok ti is ismerve, nem kell bizonygatnod senkinek - még magadnak sem. Üdv, egy SE-n tanuló medikus:)

2021. jan. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!