Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A SZTE (Ságvári Endre) Gyakorl...

A SZTE (Ságvári Endre) Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolában hogyan zajlik magyarból a szóbeli felvételi?

Figyelt kérdés

A felvételi tájékoztatóban ezt is írják: "E költők

legalább egy teljes versét (minimum 16 sort) kívülről kell tudni!". Jól értelmezem, hogy a felsorolt költők közül mindnek tudni kell egy versét? Ha pedig igen, akkor véletlenszerűen mondanak egyet, és neked attól kell majd egy művet szavalnod, vagy esetleg van választási lehetőséged?

Tudom, hogy ez nem egy nagy egetrengető probléma részemről, de szeretnék tisztában lenni azzal, hogy miképpen kell majd készülnöm. Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. dec. 18. 12:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, mondanak egy költőt, és az ő egyik versét kell elszavald.

Az elvárás az egyik olyan mű, amit áltsuliban vettetek, de szerintem jó pont lesz az, ha olyan verset mondasz, ami nem a NAT része ;)


Mondjuk nálam eszméletelenül csodásak voltak. Megkérdezték, hogy kiből akarok felelni, én poénból mondtam, hogy Verlaine-ből, és azt mondták, hogy oké, legyen Verlaine. És belőle szóbeliztem :D


De amúgy nem kell nagyon izgulj, minden tanár iszonyatosan kedves, segítőkész, és humoros! Ami oldja a hangulatot :)

Illetve szeretettel várunk az iskolában jövőre

2020. dec. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!