Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történt a 2016-os keresztfé...

Mi történt a 2016-os keresztféléves ponthatároknál?

Figyelt kérdés
nézegettem a ponthatárokat arra az alapképzésre amire jelentkeztem a mostani keresztféléven. (Metu nemzetközi gazdálkodás, önköltséges). Minden keresztfélévnél meg általános felvételinél is 280-300 között mozgott a ponthatár. Az egy ik félévnél habár 312 volt, amibe még beleférek. Viszont a 2016-os keresztfélévnél viszont 362 volt a ponthatár. A többi szaknál is jóval több volt az átlagosnál. Előtte és utána is mindig 280-300 körül volt. Mitől volt ez a több mint 50 pontos ugrás?

2020. dec. 19. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Több pontja volt azoknak, akik oda jelentkeztek
2020. dec. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lejegyzeteltem 2016-tól indulva minden keresztfélévnél a jelentkezők számát, hogy ebből hányan jelölték első helyre, és ebből hányat vettek fel, milyen ponthatárral. Ahogy eddig látom nincs benne logika, véletlenszerű (tehát kizárolag attól függ, hogy az adott évben hány pontja volt a jelentkezőknek). Így viszont nem tudom azt sem belőni mennyi esélyem van bekerülni a 318 pontommal...
2020. dec. 19. 09:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez ilyen. Amikor még én felvételiztem (sok-sok éve), akkor azt hiszem 126 pont volt a max, a kinézett szakomra előtte évekig 98-105 pont körül mozgott a határ. Aztán nálunk hirtelen felugrott 118-ra, a következő évben visszament 103-ra.
2020. dec. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen csak 50 pont hatalmas különbség. A felvettek száma pedig 1 és 4 között van, mivel keresztfélév. Őszintén már azt sem tudom hogy ez ront vagy javít az esélyemimen :D
2020. dec. 19. 09:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tavaly is drasztikus pont csökkenések voltak, ne hasonlítsd az eredményed korábbi évekhez:)

2020. dec. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak szeretném legalább valamennyire belőni mennyi esélyem van. Őrjítő ez a várakozás
2020. dec. 21. 12:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Felesleges azon agyalni mennyi lesz a ponthatár. Elvégre a jelentkezést már leadtad, ebben a ciklusban ha akarnál se tudnál javítani az eredményeiden.

A másik pedig, hogy a jelentkezők pontszámai alapján történik a ponthatár meghúzása. Ha mindenki szuper érettségit írt, akkor értelemszerűen magasabb lesz és fordítva is igaz.

Idegörlő a várakozás tudom, de nem tudsz mit tenni.

2020. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!