Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatnál ha lefordítok...

Szakdolgozatnál ha lefordítok egy szöveget angolról magyarra, lehivatkozom, idézőjelbe teszem, azt elfogadják?

Figyelt kérdés

kellett még 2 oldal, és már nem tudtam miről írni, egy céget mutattam be , az angol wikipédiáról fordítottam le, elfogadják így? többi 50 oldal hibátlan, nem akarom, hogy ezen múljon:D

holnap kell beadnom


2020. dec. 20. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
A wikipedia gáz, de ha angolról fordítod be se kéne kb idézőjelezni, mert az életbe nem találja meg senki :D semmilyen plágium kereső, mert ahány ember annyi fordítás, stb
2020. dec. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Hivatkozást érvként, példaként stb. lehet írni, de így, hogy egy komplett szöveget lefordítasz egy plusz fejezetként, biztosan nem fogják elfogadni. Pláne hogy úgy tudom, Wikipédiát általában csak kivételes esetben fogadnak el forrásként, pl. ha konkrétan maga a Wikipédia a témád. 2 oldal azért nem olyan sok egy 50 oldalas esszéhez mérten, annyit simán össze lehet még rizsázni úgy, hogy ide-oda beszúrsz még egy-egy bekezdést.
2020. dec. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Két oldalt nem lehet átvenni, annak korlátja van. Teljesen mindegy, hogy fordítás vagy eredeti. Keress több forrást arról a cégről, és írd le a saját szavaiddal.
2020. dec. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno azt mondták, Wikipédiát eszembe ne jusson betenni forrásnak, mert védéskor darabokra szednek!
2020. dec. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Végül eszembe jutott, hogy a wikipédia forrásait írom be forrásnak, így fejezetenként hivatkozom és mindenhol más forrást tüntetek fel, így alapból más szövegem van mint az eredeti forrásnál
2020. dec. 20. 22:13
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Wikipédiáról forrást?


Vagy a wikipédia forrásait?


Lehet pontlevonást fog érni vagy egyszerűen visszadobják. Szürke irodalmat nem használunk szakdolgozatban.

2020. dec. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 6-ossal. Nekem a konzulensem még azt is visszadobta, ami egyetemi oktatási jegyzet, internetről elérhető, de nem adták ki hivatalosan.
2020. dec. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!