Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi reménye van egy iskolán...

Mennyi reménye van egy iskolának új tanárokat találni tanév közben, ráadásul reálosokat?

Figyelt kérdés

Nem is egy tanár kéne hanem több és reálosok, nyelvesek, amiből legnagyobb a hiány.

Mennyi reménye van az iskolának így tanév közben újakat találni?

Főleg hogy egy finoman szólva sem neves, gyűjtőiskola jellegű intézmény, ahova amúgy is 2x meggondolja egy tanár odamegy-e (és meddig marad-ezért is kell a tanár így év közben)


2020. dec. 22. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyre kevesebb.

Kevesen mennek tanárnak és még kevesebben végeznek és a végzettek közül sem dolgozik mindenki tanárként.

El fogunk jutni oda, hogy pedagógus diploma nélkülieket is alkalmaznak majd tanárként, mert nem lesz más választás.


Jelenleg semmi nem motiválja az emberek a tanárrá válásban. Se a fizetés, se a presztízs, semmi. Ma nem jó tanárnak lenni a magyar közoktatásban.

2020. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Tanárt nehezen, a tárgyhoz értő oktatót esetleg. Nem vagyok tisztában azzal, hogy kiket alkalmazhat egy iskola, de nekem több mérnökis szaktársam oktat mindenféle szinteken, köztük középiskolákban.
2020. dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

" Nem vagyok tisztában azzal, hogy kiket alkalmazhat egy iskola, "


hát hivatalosan az adott egyetemi tanári szakot elvégzett tanárt, és pont.


nem hivatalosan meg.... 2 évig egy volt NB II-es focista volt a tesitanár nulla végzettséggel.

meg egy kibukott egyetemet el nem végzett vegyészmérnök tanította a kémiát.


meg egy plébánia kántora volt az énektanár.

egyik se volt szabályos...

de mégis így volt.

2020. dec. 22. 14:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezekből egyre több lesz, ha nem változtatnak a tanárok fizetésén és presztízsén.
2020. dec. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!