Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 18 évesen felvesznek/visszaves...

18 évesen felvesznek/visszavesznek iskolába?

Figyelt kérdés
Elvégeztem a gimit, viszont érettségim nincs. Most jelenleg tanfolyamra járok, de szeretnék vissza ülni az iskola padba egy normális szakmát elvégezni is szeretnék, viszont legjobban a tanulás hiányzik. Ha felvennének, akkor ott is maradnék már érettségire negyed, valamint ötöd éven.

2020. okt. 14. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Hány osztályod van? Keress esti iskolát, beirtkozol és elvégzed azt az egy-két osztályt, ami még hátra van, és leérettségizel, ennyi. Aztán nézel ràépülő képzést, és ha nem vagy 25 elmehetsz nappalira tanulni, ami két év lesz. De maradhatsz estin is, attól függ, hogy milyen szakmát választasz.
2020. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Papíron 12 osztályom van, viszont én mindenképp nappalira szeretnék menni.
2020. okt. 14. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Ha befejezett 12. osztályod van akkor nem tudsz beíratkozni iskolába. Simán jelentkezel a tavaszi érettsegire.
2020. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szakmára sem? Van olyan, aki érettségivel elment szakmára, pld volt osztálytársam is
2020. okt. 14. 14:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Először érettségi vizsga kellene. Utána oda iratkozol be, ahova szeretnél.


Miért nem csináltad meg, azt lehez tudni?

2020. okt. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az iskola rendszerű szakmákhoz legtöbb esetben érettségi szokott lenni a követelmény de amúgy 24 éves korodig iskolarendszerben elvégezheted a szakmát azt hogy érettségi felkészítésre beülhetsz-e iskolarendszeriképzésben, az nem tudom.
2020. okt. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!