Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az az egyetemi szak, ahova...

Mi az az egyetemi szak, ahova jeletkezni tudok matekkel és emelt biológiával; illetve ezzel foglalkozik?

Figyelt kérdés
Kérlek mondjatok olyan szakot, ahova ezekkel a tantárgyakkal tudok jelentkezni, ezeket tanulom és kevés a kémia. Ezekután pedig, hogy milyen munkát tudok elvállalni vagyis hol tudok dolgozni az adott szakkal. A válaszokat előre köszönöm!

2020. dec. 25. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
A biostatisztika a te barátod, ehhez szerintem biológia BSc alapképzés + biostatisztika mesterképzés kell. Mellette képezd magadat pengére R nyelvből, és szakosodj data science-re. A biológusok a data science szakma egyik krémje.
2020. dec. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2020. dec. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez aztán különleges kombó!

Az előttem szóló szerintem vágja a témát.

Ezt találtam: [link]

Egyébként Barabási Albert-László könyvei szerintem épp Neked valók lennének.

2020. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Biomérnök, élelmiszermérnök, mezőgazdasági mérnök. Nekem ezek jutottak eszembe.
2020. dec. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bionika, biomérnök, egészségügyi mérnök (valamilyen mérnöki alapszak után), orvosi biotechnológia, ha infó is jöhet, akkor bioinformatika
2020. dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jókat írtak eddig is, de a legnyilvánvalóbb válasz a matematika-biológia tanár. (Megj.: tanárszakos diplomával nem kötelező tanárként elhelyezkedni)
2020. dec. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jó válaszok, nagyon szépen köszönöm! Igen a biomérnökin gondolkozok már rég óta, de a tanítása se áll messze tőlem, éppen ezért gondoltam hogy a biomérnöki alapkézés után elvégzek egy 2 féléves biosz tanárt msc-t.
2020. dec. 26. 02:27
 8/11 A kérdező kommentje:
Viszont kérdés hogy hol tudok elhelyezkedni mint biomérnök és milyen munkát tudok ott csinálni?
2020. dec. 26. 02:39
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
2020. dec. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jókat írtak az előttem szólók, viszont ha olyan szak érdekel, ahol kevés a kémia, akkor ne a biomérnököt válaszd. Elég megtévesztő a neve, ugyanis valójában egy vegyészmérnök, aki a biokémiai folyamatokra szakosodott. Nézd meg nyugodtan a tantárgyait, és rájössz, hogy valójában biológia nem túl sok van, inkább a matek és a kémia van túlsúlyban. Ha tényleg el akarod kerülni a kémiát mindenáron, akkor marad az agrármérnök és az egyébb mezőgazdasághoz kapcsolódó mérnöki szakok.
2020. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!