Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha teljesen más területen...

Ha teljesen más területen tanulok (gazdaság), át vesznek évközben építész szakra, vagy csak azonos területről (műszaki) vesznek át embereket?

Figyelt kérdés

Az óbudai egyetem ybl miklós építéstudományi kara érdekelne. Jelenleg gazdasági szakon vagyok, 3 félévet teljesítettem, de át szeretnén menni.


Ezt találtam mint átvételi kérelem, más intézményből:

[link]


Ezt a kérelmet beadhatja bárki, bármyen területről, vagy csak az aki műszaki tanulmányokat, esetleg csak az aki építészeti tanulmányokat folytat?


A felvételi követelményeknek meg kell felelni (emelt érettségi, meghatározott pontok, rajz alkalmassági).


Tudom hogy nekik kell írni, de jelenleg nincs nyitva, és nem válaszolnak.



#gazdaság #BME #építész #építészmérnök #Ybl miklós építésztudományi kar
2020. dec. 27. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak azonos szakról van esély átvételre, így újra kell felvételizned.
2020. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. dec. 27. 14:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Építőiparban dolgozó mérnökként mondom, hogy nem biztos, hogy ez a mérnöki terület az amiért megéri törni magad. Én is sok év meló után képzem át magam és szeretnék végre egy kevésbé kaotikus és jobban megbecsült iparágban dolgozni.
2020. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!