Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik magyar egyetem lenne a...

Melyik magyar egyetem lenne a legjobb választás, ha a természettudományi karon belül a földrajz és földtudomány érdekel?

Figyelt kérdés

2020. dec. 28. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Engem is a földrajz érdekel. Én az ELTE-re jelentkezem környezettan és földtudományi alapdzakra (a kettő között még nem tudtam dönteni de a specializáció miatt végülis mindegy) nézd meg a földtudományi a specializációkat. És azok alapján válassz. Így a végére leírom, hogy meteorológusnak készülök, ami mind két szakon van ezért mindegy hogy tulajdonképpen melyiket választom. Ha gondolod vagy kell segítség írj szívesen segítek ha tudok.
2020. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

SZTE-s elsőéves földtudományis vagyok.ELTE-ről nem tudok mondani semmit, annyit tudok, hogy ott van olyan msc, ami szeged nincs.

Én nagyon szeretem a SZTE-t, a szakot, a várost, igazából mindent. Az oktatók nagyon jók, jó érzés olyanoktól tanulni, akiken érezd, hogy tényleg okosak, értik amit beszélnek és szeretik is. Nem lenézőek még a butácska hallgatókkal is tisztelettel bánnak.

Még néhány vizsgám hátra van, de azt elmondhatom, hogy aki jó jegyet akar az tud szerezni, akit meg nem érdekli az meg úgyis bukik mindenből kb. A földrajzosokkal van néhány közös óránk, feltünően rosszabbul teljesítik a tárgyakat.

Jónéhány szaktársam van, akiknek Pest közelebb lett volna, mégis Szegedre jöttek. Az érvek kb mindenkinél az volt, hogy túl nagy a város vagy csak szimpatikusabb volt.

Szerintem az alapján válasz, hogy mi szeretnél lenni. Ha meteorológus akkor ELTE, ha geológus akkor SZTE. Földrajzon specializációkkal nem vagyok annyira tisztában sajnos.

A két szak között a választás attól függ, hogy hogy vagy a társadalmis tárgyakkal. Én pl utálom, szóval amikor megtudtam, hogy földtudi az tisztán természettudomány akkor el is dőlt :)

2020. dec. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Természettudományi képzésekben talán az ELTE-t ajánlanám, azonban műszaki földtudományi képzés van a Miskolci Egyetemen is. Egyedisége, hogy mérnöki végzettséget ad, más egyetemek földtudományi szakjaival ellentétben.
2020. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

#2 "Nem lenézőek még a butácska hallgatókkal is tisztelettel bánnak."


Annyira, hogy még phd-n is ott ülnek. Ebben igazad van. 😂😂😂

2021. jan. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
#2 Azért ennyire nem kéne reklámozni. Mindenki tudja, hogy nem vagy elsőéves. 🤗 Amit pedig leírtál, az merő pökhendiség és lenézés, például a földrajzosokkal szemben. Ez annyira tipikus. Ti vagytok a zsenik, mindenki más hülye. Undorító stílusban írsz. De van egy rossz hírem. Többen vagytok buták, mint hiszitek. 😉
2021. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

#4

Ha hiszed, ha nem, elsőéves vagyok. Igen a "butácska hallgatók"- ezt úgy értettem, hogy akárhogyis teljesítenek, ugyan úgy bánnak velük. Gimiben ugye nem ez volt a megszokott.

A földrajzosok meg igenis rosszabb jegyeket kaptak a közös tárgyakon. Valószínű azért mert azok természettudományis tárgyak, és ha annyira jók lennének reálból akkor nem egy társadalmis szakra mentek volna.

Fogalmam sincs mi ebben az undorító stílus, sajnálom, ha megsértődtél :) Ha te azt mondod buta vagyok akkor persze neked az is vagyok. De szegény kérdező azt hiszi érdemleges választ kap erre csak a te fröcsögésedet, itt fejezzük is be.

2021. jan. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ok. 🤗
2021. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért a földrajz nem csak társadalomtudomány.
2021. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 geo-logic ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az országban számos helyen választható földtudományhoz köthető alapszakok (Miskolc, Szeged, Debrecen, Pécs, Elte). Az biztos, hogy mindegyik helyen kiemelkedő elméleti tudást szerezhetsz meg, mely gyakorlatban is hasznosítható tudást ad, majd az MSc elvégzését követően. A felsorolásból kilóg a Miskolci Egyetem, MŰSZAKI Földtudományi Kara, mint ahogy #3-as válasz is jelezte, ott mérnöki szinten tanulod a földtudományokat, mérökként végzel már BSc-t követően, valamint magyar és angol nyelvű MSc-ken tovább bővítheted a már BSc-n megszerzett tudást vagy szélesítheted látókörödet más mérnöki területtel.


BSc-n a Műszaki Földtudományi alapszakon 4 választható specializáció van: -víz- és nyersanyagkutató mérnök

-olaj- és gázmérnök (geotermikus megfúrása - termelése is feladata)

-bánya- és geotechnika mérnök (több, mint 600 bánya működik 2020-ban Magyarországon, valamint alagút és metróépítkezések, mélyépítkezéseknél is szükséges tudás)

- nyersanyag-előkészítés mérnök (a kitermelt nyersanyag feldolgozása az ipar számára)


Környezetmérnök alapszakon specializációk:

- hulladékgazdálkodás mérnök

-természet- és környezetbiztonság mérnök (felszíni és felszínalatti, kommunális, ipari eredetű szennyeződések felismerése, lokalizálása, modellezése, valamint mérnöki szintű megállítása)


A Földrajz alapszak pedig a geoinformatika specializációnak köszönhetően a BIG DATA feldolgozására megy rá legyen szó drónos, műholdas, társadalmi/gazdasági/statisztikai adatok feldolgozásáról, precíziós mezőgazdasági fejlesztésekről)


A fentebb felsoroltaknak köszönhetően az ME-MFK képzéseit azért érdemes választani, mert közvetlenül már BSc-t követően is azonnal eltudsz helyezkedni a mérnöki diplomádnak köszönhetően (elhelyezkedés és kezdőfizetésről ne is beszéljünk), továbbá DUÁLIS formában is válazthatod őket dolgozol és tanulsz = pénzt keresel és diplomátszerzel, munkatapasztalt az egyetemi évek alatt).


Sok PTE, ELTE, SZTE, DE hallgató BSc-t követően jelentkezik ét, mert érzi a mérnöki papír fontosságát!

2021. jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 geo-logic ***** válasza:

Van egy tök érdekes, a műszaki földtudományi alapszak képzését bemutató 360°-os videó a Youtube-on. Javaslom megnézni, vagy legalább belepörgetni sok érdekesség elhangzik benne...


https://www.youtube.com/watch?v=ziK6OvewX6Q&t=6s


További szép napot és jó döntést kívánok!

2021. jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!