Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha fizetős egyetem utolsó...

Ha fizetős egyetem utolsó féléve után adom be a szakdolgozatom, mire kell számítanom?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez “minden intézményben másképp van”, de engem inkább az érzelmi és teljesítésbeli oldala érdekel, nem az, hogy konkrétan mi hogy van.

Majdnem kitűnő vagyok, semmiből nem buktam meg soha. Szép eredménnyel teljesítettem ezt a három évet.

Viszont sajnos a szakdolgozatnál az én egyéni munkámon kívül számtalan tényező közrejátszik. Nagyon szép interjú anyagokat csináltam eddig, de iszonyat nehéz összevadászni annyi embert, hogy elfogadható és reprezentatív legyen. Ehhez még hetek kellenének, de már a késett beadással is elkéstem, úgy érzem.

Megcsúsztam az idővel, rengeteg irodalomra hónapokat vártam, mert annyira nehéz volt megszerezni, de mindenképp szükséges volt.

Ilyenkor mi a teendő, és mire kell számítanom? Ilyenkor milyen státuszban leszek?

Elfogadják azokat a tárgyaimat, amiket ebben a félévben teljesítettem, vagy újra kell csinálnom az egész félévet?

Ilyenkor általában mennyi a tandíj? (Nem konkrét összeget kérdezek, hanem hogy az előző évekhez viszonyítva mennyi.)

Egy szégyenfolt lennék ettől?

Iszonyatosan félek a szüleim haragjától, akik még mindig ülnek rajtam, mint egy röpképtelen fiókán.



ápr. 26. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bár ki is emelted, hogy nem az "egyetemfüggő" választ várod, de attól még így van. Több különböző egyetemen diplomáztam. Az egyiken nem volt magának a szakdolgozatnak kreditértéke, a szakszemináriumot, a konzultációt pedig megadták akkor is, ha mondjuk csak a bevezetőjével készültél el az egésznek. Ott annyi volt a történet, hogy kiállították az abszolutóriumot, így utána 5 éved volt jelentkezni záróvizsgára (aminek feltétele volt a szakdolgozat).

A másik helyen a szakdolgozatnak volt kreditértéke, így ameddig kész nem volt, nem tudtál abszolválni, megmaradt a hallgatói jogviszonyod. Mivel csak pár kredit volt maga a szakdoga, ezért kérhettél méltányosságból mérséklést a tandíjra, amit általában megadtak, és csak a harmadát/negyedét/felét kellett fizetni.

Nem vagy szégyenfolt, rengetegen járnak így.

ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon szép interjú anyagokat csináltam eddig, de iszonyat nehéz összevadászni annyi embert, hogy elfogadható és reprezentatív legyen."

Milyen témában írod? Megadott kérdésekre kell válaszolni? Írj privátban, ha van kérdőíved, szívesen kitöltöm, ha beleesek a keresett kategóriába.

ápr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szégyen. Ahogy kézbe kapod a diplomádat, utána senkit se fog érdekelni, hogy mikor végeztél.


Szívesen segítek a témában, de nem teljesen világos a kutatásod módszertana. Ha interjús kutatást végzel, akkor akár 5-6 ember is elég, és az interjúválaszokat kvalitatív módszerrel dolgozod fel.Ilyenkor egyedi tapasztalatokat, véleményeket keresünk, ezeket kategorizáljuk, hasonlóságokat, különbségeket vizsgálunk.


Ha viszont kérdőíves kikérdezést alkalmazol, a szakdolgozatban nem elvárás a reprezentativitás, csak az, hogy védhető legyen a minta, pl. egy iskolában a 7. és 8. osztályosok körében felméred a pályaválasztási motivációkat. Nem reprezentatív, de az adott mintára érvényes eredményt kapsz. A reprezentatív mintához több ezer embert kell elérni, ráadásul meghatározott kvóták alapján (életkor, nem, lakhely, isk. végzettség) kell az arányokat összeállítani, ezt csak nagyobb kutatócsoportok vagy kutatásra szakosodott cégek tudják megcsinálni. Egy szakdolgozatban ez nyilvánvalóan nem lehet elvárás.

ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!