Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire utalhat ha kis iskola...

Mire utalhat ha kis iskola félévkor tanárokat keres? Nem is egyet?

Figyelt kérdés

Kis iskola, itt nem úgy van mint egy nagy iskolában hogy van párhuzamosan 5 magyaros, 4 matekos stb. Itt minden szakosból 1 db van.

És akkor a tanárok azt látják hogy nyilvános hirdetésben az iskola tanárokat keres, olyan szakokra amire már most is van tanára.

És mivel kis iskola, nem fog kelleni a meglevő tanár mellé még egy szakos tanár. Csak akkor van értelme új tanárt keresni, ha a régit menesztik.

De a mostaniak nem tudnak arról hogy bárkit is meneszteni akarnának.

Mire gondolnátok ebben a szituban?


2020. dec. 29. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem izgulnék, méghozzá az alábbiak miatt:


1. Lehet, hogy csak ki kell írni valami miatt az álláspályázatokat (én is találkoztam már ilyen "kamupályázattal").


2. Ha cserélni akarnak, akkor indok is kellene, hogy miért rúgják ki a régi gárdát. Márpedig ahhoz a közalkalmazottaknál kell egy erős indok, hogy valakit kitegyenek.


3. Szerintem nem lesz túljelentkezés.

2020. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"közalkalmazottaknál"


Magániskola, ezek nem közalkalmazottak. Ezeket bármikor ki lehet rúgni. Indok kell, de hát bárki bármikor 100 indokot össze tud hazudni ha akar.



" Szerintem nem lesz túljelentkezés."


Na igen. Ez a része kérdés. Hogy mégis kit remélnek találni így év közben. A lőtéri kutya nem fog jelentkezni.

2020. dec. 29. 14:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztosra nyilván nem tudom mondani, de érzésem szerint nem lesz itt csere. Ha van egy kis eszük, örülnek, hogy van tanáruk, és tudnak működni. Nagyobb iskolák is tanárhiánnyal küzdenek, úgyhogy nem lenne túl bölcs dolog kirúgni a tanárokat. De azért nem árt körülnézni, ha esetleg mégis menni kell, akkor hová lehet továbblépni.
2020. dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az alapítványi iskolában mindig történik valami.


Én azt hallottam, hogy gyakorira kérdéseket kiíró iskolatitkárt/könyvtárost/pms munkatársat/elégedetlenkedő tanárt akarják csak lecserélni.

2020. dec. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!