Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha átsorolnak állami ösztöndíj...

Ha átsorolnak állami ösztöndíjról önköltségesre, utána már nem lehet visszakerülni?

Figyelt kérdés

Ugye tudom, hogy 2 aktív félév összesített súlyozott átlagaként számolva kell elérni a min. 3mas átlagot és a 36 kreditet. De ha pl az egyik évben ez nem sikerül és 1 év önköltséges év után megvan a 3mas átlag, akkor megint visszakerülhetek államira, vagy azontúl végig fizetni kell? Valamint, az önköltséges év alatt van esély valamilyen tanulmányi ösztöndíjat kapni, hogy ne kelljen az egész összeget kifizetni? Ha igen, hanyas átlag szükséges ehhez?

Köszi a segítséget!



2020. dec. 31. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tudsz visszakerülni államira ha jó az átlagod, megvan az elég kredit és van üres hely. Minden évben valamennyit visszasorolnak az üres helyek mértékétől függ pl van 3 üres hely, akkor a harom legjobb átlagú tantervét követő önköltségest sorolják át.
2020. dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vissza lehet kerülni.
2020. dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha beadod a kérvényt és elfogadják, ergo van szabad hely államin és megfelelsz a feltételeknek, akkor vissza tudsz kerülni.


Önköltségesként nem jár tanulmányi ösztöndíj. Tudsz részletfizetést kérni.

2020. dec. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Visszalehet kerülni, csak sokkal nehezebben.
2020. dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Újra is tudsz felvételizni államilag támogatott helyekre. Például így is vissza tudsz jutni.
2020. dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Vissza lehet kerülni, nekem sikerült is, és utólag visszautalták az idei félév díját. :) (mert csak októberre bírálták el a kérvényt)

Én egyszerre beadtam egy mérséklési és egy visszasorolási kérvényt is annak reményében, hogy az egyiket hátha pozitívan elbírálják. Meg kell próbálni mindenképp, nekem bevallom őszintén nem volt olyan hű de jó átlagom az előző félévben, a kreditjeim rendben voltak. Nem tudom végülis ez hatott-e pozitívan, én egy csomó anyagi indokot is felhoztam, csatoltam a bizonyítékokat, elvileg csak a tanulmányaidat nézik, de nekem tényleg nem volt olyan kiemelkedően jó az átlagom, így ezért gondolom, hogy talán az anyagi helyzetemet is figyelembe vették. :D Mindenesetre mindent meg kell próbálni, veszíteni nem veszíthetsz!

2021. jan. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És olyat csinálhatok, hogy most újra jelentkezek felvin biztonság kedvéért és ha véletlen áttesznek önköltségesre, szeptemberben megint elkezdtem az első évet? Mert ha most nem jelentkezek, jövőre kimaradna egy egész év. És így el tudnám fogadtatni a már teljesített tárgyaimat? Ez az eljárás szabályos lenne? Délben ének újra aktív hallgatói viszonynak? Végülis júliusban már megtudják, hogy átsorolnak-e és kijelentkezés mire megjönne az új felvételi értesítés...
2021. jan. 5. 12:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szabályos, sokan ezt csinálják, csak fogyelj arra, hogy mostmár kell egy emelt is (ha eddig nem volt).
2021. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azért ezzel az újra jelentkezéssel vigyáznék. Teljesen szabályos, az tény, de volt ismerősöm, akinek csak hónapok múlva fogadták el a kreditkérelmét, így csúszott is.
2023. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!