Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Annyi évet kell később belföld...

Annyi évet kell később belföldön dolgoznom, ahányat állami támogatással tanultam?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy Magyarországon, ha államilag támogatottan, tehát "ingyenesen" járok egyetemre, az azzal jár, hogy később, ha befejeztem, legalább annyi évet kell még itthon dolgoznom, ahányat itt tanultam támogatottan.

Gondolkozom rajta, hogy az aktuálisan tanult szakom mellett elkezdenék egy másikat is párhuzamosan. Ennek megfelelően az évek száma, amit itt kell dolgoznom, hogyan változik?

Tegyük fel, hogy mindkettő képzésem 5 éves, egy év elcsúszással kezdem a másodikat, tehát 6 évet töltök egyetemen. 6 évet kell Magyarországon dolgoznom, vagy mivel gyakorlatilag kétszer 5 évnyi egyetemet támogatott az állam, 10 évet?

Remélem érthető így, előre is köszi a válaszokat!:)



2021. jan. 2. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
5 évet az egyik szakoddal, 5 évet a másik szakoddal.
2021. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
88%

12 darab államilag támogatott féléved van.


Ha párhuzamosan csinálsz két kèpzést, akkor értelemszerűen hamarabb elfognak fogyni a támogatott féléveid.


Ha 12 félévet használsz el, akkor hat évet kell Magyarországon ledolgoznod.

2021. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!