Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kell fizetnem, ha abbahagyom...

Kell fizetnem, ha abbahagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés

Államilag finanszírozottan egy éve tanulok egyetemen, de más terveim lettek és szeretném abbahagyni az iskolát. Ösztöndíjra nem jelentkeztem, mert tudtam, hogy nem ebben a szakmában fogok dolgozni - tehát a kérdésem az lenne, hogy kell-e fizetnem azért, mert az állam támogatta ezt a két félévet? A döntésem nem végleges, csak nagyon hajlok felé, ezért nem beszéltem még a dékánnal.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

20/L



2020. máj. 13. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Osztatlan szakon két félév, alapszakon egy után nem kell fizetned, legalábbis az ELTE BTK-n. Illetve akkor sem kell, ha az adott szak elhagyása után egy éven belül újat kezdesz.
2020. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. máj. 13. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha 1 éven belül nem kezdesz új szakot, akkor vissza kell fizetni.
2020. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Már nem kell fizetni.

3 félév után hagytam ott az egyetemet (igaz februárban újra jelentkeztem egy másik szakra). Felhívtam a felvit és azt mondták, hogy ez már megszűnt. Ehelyett lekell dolgozni, ahány félévet elhasználtál x 150 nap. Fent is van valahol az eduline-on.

2020. máj. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!