Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megfognak enni a diákok?

Megfognak enni a diákok?

Figyelt kérdés

Most vagyok még csak harmadéves tanárszakos hallgató, humán szakokkal, viszont már előre félek attól, hogy nem lesz tekintélyem a diákok körében. Alapvetően egy introvertált személyiségű, csendesebb srác vagyok, aki tényleg csak akkor emeli fel a hangját, ha már erősen kihozták a sodrából.


Nem terveztem olyan településeken dolgozni, ahol sok a - elnézést - kisebbségi, így különösebb életveszély nem fenyeget, de mégis félek attól, hogy az introvertált személyiségem okán nem fognak szót fogadni a diákok, pluszban egyáltalán nem nézek ki 21 évesnek, sokkal inkább 14-nek külsőleg (vékony, magas alkat, kisfiús arc.)


Kérdeztem egy tanáromat, Ő annyival lerázott, hogyha következetesek vagyunk a diákokkal, akkor nagy baj nem lehet, viszont szerintem ez nem teljesen igaz.



2021. jan. 2. 16:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen helyesírással biztosan.


Azt sem ártana leírnod, hogy általános vagy középiskolában szándékozol tanítani.

2021. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Igen
2021. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem vagyok egy kétlábon járó helyesírási szótár, de Te biztosan minden körülmény között helyesen írsz, főleg egy internetes anonim fórumon.


Még nem tudom, vacilálok a középiskola és az általános iskola között. (A fizetés miatt érdemesebb lenne inkább középiskolai tanárnak mennem)

2021. jan. 2. 16:46
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem azért jársz tanárszakra, hogy pedagógiát és pszichológiát tanulj? Esetleg hogyan kell a gyerekekkel bánni? Szerintem kollégákat kérdezz erről, mert itt nem csak tanarak vannak.
2021. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Tuti hogy kamu! Egy egyetemista - főleg humán szakos - nem vét ilyen orbitális hibát az igekötőhasználatban!
2021. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Hát azért szerintem elvárható egy leendő tanártól, hogy legalább helyesen tudjon írni... (vagy legalább súlyos helyesírási hibákat ne vétsen).


Ha tényleg olyan az alkatod, amilyennek leírtad (és ez a közeljövőben sem fog drasztikusan megváltozni), akkor lehet jobban járnál az általános iskolával.


Az viszont elmondható, hogy sajnos nincs általánosan bevált képlet erre a problémára. Mindig osztályfüggő, és a körülményeket/lehetőségeket ki kell tapasztalni. Az viszont szinte biztos, hogy az erőfitogtatás nem fog célra vinni; mindig lesz egy-két renitens, aki "menőségből" be fog szólogatni, és ha azokat nem tudod lefegyverezni, akkor a többi sem fog tőled tartani.

2021. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
A pszichológiai és szakmódszertani oktatás az egyetemen nagyon keveset ér. Lesz majd 1 éves rövid gyakorlat, majd ezt követően egy 1 éves összefüggő gyakorlat, ezeken mentor irányításával sokféle helyzetet kell majd kezelni, sokat lehet ezekből tanulni. Van alapja a félelmednek, nehéz lesz tekintélyt sugározni. A gyerekek jó része -és nem kell ahhoz kisebbséginek lenni -neveletlen, rosszabb esetben magatartás zavaros.Nehéz őket lekötni, érdekes órákat kell tartani, az infokomm. eszközöket használni kell, a fegyelmezésben következetesnek kell lenni.
2021. jan. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#4 "Nem azért jársz tanárszakra, hogy pedagógiát és pszichológiát tanulj? Esetleg hogyan kell a gyerekekkel bánni? Szerintem kollégákat kérdezz erről, mert itt nem csak tanarak vannak."


Vannak ilyen tárgyaim, viszont a képzési modulban erről még egyáltalán nem volt szó. Olyanokat tanulunk, hogy például milyen tünetei vannak az SNI-s gyerekeknek, milyen szakszolgálatnak kell ezt jelezni, mi alapján kell értékelnünk és minősítenünk egy-egy tanulót, szóval ilyesmik.


#5 Provokálj máshol, ha a kérdéshez nem tud érdemben hozzászólni. Vannak nagyon jó dolgok, amikkel a belső feszültségedet ki tudod élni (boxzsák, futás) javasolnám azokat az internetes fórum használata helyett. Egyébként ha már kötözködünk a helyesírással, az általad írt "igekötőhasználatban" helytelen, helyes formában: igekötő használatában. :)


#6 Ez még mindig egy internetes anonim fórum, nem pedig egy online szaklap, utólag pedig nem tudom módosítani a kérdésemben lévő helyesírási hibát, szóval ez már így marad, viszont köszönöm a válaszod további részét. Tényszerű, hogy jobban járnék az általános iskolásokkal, mivel alapvetően jónak mondható a kapcsolatom a kisebb (15 év alatti) gyerekekkel, viszont a pályakezdő fizetés borzasztóan kevés, míg egy középiskolában - főleg ha szakképzési centrumban lévő intézményről van szó, ahol bérmegegyezés alapján történik a fizetés - akár dupla annyi lehetne a nettó jövedelmem.


Igen, azzal tisztában vagyok, hogy az erőfitogtatás, meg a túlzott szigorúság nem vezet jóra, ilyen téren már rendelkezek személyes, negatív tapasztalattal. Ebből kifolyólag igyekezném elkerülni azt, hogy a diákjaim egy része utáljon, a másik része pedig gyomorgörccsel járjon be órára, mert ez sem nekik, sem nekem nem lenne jó, viszont a "ló másik oldalára" sem akarok esni..

2021. jan. 2. 17:10
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Szerintem egy jobb általános iskolában nagyobb tekintélye van egy tanárnak, vagyis én ezt tapasztaltam.


Gimnáziumban már nagyon sok órán nem volt meg a fegyelem jobb esetben aludtak a "főhangadók" rosszabb esetben a tanárnő minden szavát megkérdőjelezték. Viszont, ha az első órától kezdve szigorúan és határozottan lépsz fel a retinensekkel szemben, akkor nem lesz gond.


Tesóm szakközépiskolába ott viszont nagy problémák voltak amiatt, hogy mindenkit felvettek nem kellett központit írni. Emiatt a szakmunkásképzőt és a szakközépiskolákat nem ajánlom.

2021. jan. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó kiindulópont lehet, hogyha visszaemlékszel arra, hogy a tanáraid milyenek voltak, akár neked, akár az osztálynak.

Általánosban nem kimondottan voltak tanár-osztály problémák, bár mi még viszonylag normálisan viselkedtünk.

Középiskolában már többféle kimenetel lehetett;

-ott volt a magyartanár, aki már arra egyest adott, hogyha az óráján, 40 fokban mertél inni, mondván ha ő nem iszik, akkor más se igyon. Sohasem ordibált, mindig a lehető legnyugodtabb hangon vágta be az egyest bárkinek. Ráadásul a dolgozatai is nagyon nehezek voltak, ha kitanultad a beled, akkor is jó, ha 3-ast kaptál. Olyan is volt egyszer, hogy 1 nappal későbbre javította ki a dolgozatot, mint ahogyan azt a házirend előírta (és persze a fél osztálynak 1-es lett), de inkább belenyugodtunk, mert úgyis mi húztuk volna a rövidebbet.

Ő egyébként -ahogy a tanárod is mondta- mindig következetes volt. Amolyan "csendes gyilkos" típusú tanár volt, mindenki tartott tőle. Ráadásul érettségi tárgyat tanított, így pláne.

-a töritanár interaktívan tartott órát; elmondott valamit, utána megkérdezett minket, hogy mi hogyan gondoljuk, stb. A lényeg, hogy a mi véleményünket is kikérte, nem csak szárazon leadta az anyagot. Szerette is mindenki az iskolában, és legendásan 4,8+ az átlag nála az érettségin minden évben.

-a matektanár a magyartanár felesége volt. Érdekesség, hogy külön kezelte őket mindenki, de tudtuk, hogy oda-vissza jár köztük az információ, tehát nem volt szerencsés egyiknél sem kihúzni a gyufát. Hasonlóak voltak a tanítási módszerei, de nem volt annyira szigorú, sőt, ő még "bratyizott" is olykor-olykor.

-a nyelvtanárok sajnos minden tekintetben inkompetensek voltak. Ráadásul az én osztályom volt a "leghangosabb" abban az időben, így sejtheted, milyen órák voltak.

-a rajztanár egyáltalán nem tudott órát tartani, mert mindig hőbörgés volt.


Csakhogy egy párat említsek.

A másik hatalmas tényező, hogy az alsóbb évesek a felsőbb évesektől informálódnak (ki "veréb", és kitől kell tartani), így tehát a felsőévesek véleménye nagyban számít. Egy lehetséges megoldás lehet, hogy a felsőévesekkel jó viszonyt alakítasz ki.

2021. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!