Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha utálom az...

Mit tegyek, ha utálom az osztályomat?

Figyelt kérdés
9.-és vagyok, új közeg stb. Úgy gondoltam jól kijövünk majd, de rájöttem, hogy ez reménytelen. Az osztály két csoportra szakadt, és a csoportok egyfolytában veszekednek. A másik csoport állandóan beleköt valamibe. De állandóan. Próbálom megszokni, de napi szinten felcseszik az agyam. Nem beszéltünk egész szünetben,inkább más osztályokkal beszélgettem, és rájöttem, hogy ők sokkal jobb fejek. Most már semmi kedvem visszamenni a koliba, ahol ismét naponta gutaütés kapjak. Mit tegyek ez ellen? Próbáltam kibékíteni a csoportokat, de egy hatalmas veszekedés lett a vége. Mar nagyon elegem van. Mit csináljak?
2021. jan. 3. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Maradj ki az egészből és éld túl. Barátkozni lehet máshol is, én például a neten barátkoztam.
2021. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában ez elég gyakori, hogy 9. osztályban klikkek vannak az osztályban, hiszen sok helyről érkeznek tanulók és biztos, hogy lesz olyan akinek a másik nem szimpatikus. Ez szépen az idők folyamán enyhül. Rá fogtok jönni, hogy vannak olyan szituációk, amiben egymásra vagytok utalva pl: érettségi közösen kidolgozni anyagokat. Arra nincs garancia, hogyha átmész másik iskolába majd "befogadnak" vagy nem találkozol egy hasonló helyzettel. Sajnos van ilyen, ennek megoldása első körben az osztályfőnök feladata.
2021. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Folytasd az osztályon kívűli barátkozást, de, ha van az évfolyamon belül még egy olyan szak, amire jársz próbálj meg átiratkozni oda.

Vagy te legyél az, aki nem klikkesesik be sehova, hanem (majdnem) mindenkivel "jóba" vagy.


Osztályunkban is voltak olyan személyek, akik mindenkivel beszélgettek bármiről.

2021. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amúgy nem biztos, hogy az érettségi tételek és a stb... összehozzák az osztályt, nálunk inkább az ellenkezője volt 😅 bár mi mindig utolsóként kaptuk meg az infókat mindenhonnan.

#3 voltam

2021. jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

12. végére ez teljesen meg fog változni, teljesen mások lesznek a klikkek és baráti körök. Amikor én mentem 9.-be és ezt mondták nem akartam elhinni, de mégis így lett (most 11.-es vagyok, 4. évem itt mert nyelvi előkészítős osztályban kezdtem), teljesen átalakult minden, és nekem is reménytelennek tűnt az egész az elején, utáltam az osztályom úgy kb majdnem 1 teljes évig. És nagyjából most a 4. évre szűntek meg az utálkozások és a túl nagy ellentétek, habár azt mindig is mondták nekünk a tanárok, (de amúgy ebben igazuk is van), hogy sose leszünk egy igazi jó osztályközösség, de azért volt fejlődés a 9.-hez képest.

Amúgy nálunk is két csoport van, de a csoportbontás miatt, tehát nem önszántunkból, amiket a tanárok burkoltam úgy definiáltak hogy az egyik csoport a rossz a másik meg a hülye, és főleg a csoportokon belül vannak barátságok, de azért van "vegyes" is, tehát hogy az egyik csoportos jóban van a másikkal. Tehát szerintem csak várj, és biztos hogy fog ez változni, amúgy se marad senki olyan mint amilyen 14-15 évesen, főleg ezért is.

2021. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.:) Eskü itt gyakori is normálisabbak az emberek, mint a sulimban. Pedig ez nagy szó;)
2021. jan. 3. 13:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is most kezdtem a gimit, de nálunk se az osztályban, se osztályok között nincsenek ellentétek. De persze azt hozzáteszem, hogy nyelvi előkészítő évem van, szóval vannak olyan osztálytársaim, akiket csak ofőin, meg tesin látok. A koliban viszont nálunk jó a közösség.
2021. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!