Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a nemzetközi...

Mi a véleményetek a nemzetközi tanulmányok szakról? Előnyei? Hátrányai? Hol lehet elhelyezkedni és mennyi a fizetés kb.? Mennyire keresett szakma?

Figyelt kérdés

2021. jan. 4. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Én nemzetköz tanulmányok szakra jártam, szintén Szegedre. Egy félév után otthagytam, nekem nagyon nem tetszett. Leginkább az nem, hogy mindenből adtak egy kicsit (társadalomtudomány, közgazdaság, jog, nyelv, bölcsészet, politológia), viszont semmiből sem olyan sokat, hogy nekem jelentősen nagyobb tudásom legyen, mint másnak, aki nem járt erre a szakra. Nem is volt igazán gyakorlatias sem az oktatás, legalábbis nálunk: a tanár bejött, beszélt 90 percig, aztán levizsgáztunk. Azóta sokan otthagyták egyébként, közel 40-en kezdtünk, most már 30 alatt vannak talán. Nyilván nem tudnak lebeszélni róla, ha mindenképpen ezt szeretnéd. :) De nekem ez a tapasztalatom, véleményem.
2021. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!

Tulajdonkeppen a baratomnak probalok segiteni, iranyt mutatni ezzel a kerdessel.

Viszont ha mar Szegedre jártál, nem tudsz valamit a GTK pénzügy számvitel, illetve a TTIK gazdaságinformatikus szakról? Ez a két szak már az én esetemben releváns.

2021. jan. 5. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Nem, sajnálom, én BTK-s vagyok, máshoz nincs közöm. :(
2021. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Azért köszönöm!
2021. jan. 7. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!