Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az hogy pl. BGE-n...

Miért van az hogy pl. BGE-n lehet specializációt választani az alapkézpésen és máshol pl. PTE-n nem lehet. pl turizmus vendéglátás szakon van BGE-n vagy 5 fajta spec. amit tudsz választani. Más egyetemeken ez a lehetőség miért nincs?

Figyelt kérdés

2021. jan. 4. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyetem más és mást kínál, ezért mielőtt választasz érdemes nagyon alaposan utána járni, hogy melyik fedi le legjobban a te igényeid.

A BGE pár éve lett csupán egyetem, korábban főiskolaként működött ha jól tudom, így a felépítés béli különbségek akár erre is visszavezethetők.

Megéri összehasonlítani, pl. hogy hány félév alatt van az alapszakos specializáció, lehet el van nyújtva más egyetemhez képest és még a végén rosszabbul jössz ki belőle, mint bárhol máshol egy alap + mesterrel. Illetve sokszor az, hogy nem specializálódsz alap szakon lehetőséget nyújt arra, hogy több területre is egy kicsit nagyobb betekintést kapj, ezáltal biztosabb döntéssel foghatsz neki egy mester diplomának.

Elég sok olyan kérdés van amit érdemes feltenni magadnak felvételi előtt...

Én jelenleg első éves egyetemista vagyok, ha esetleg lenne még kérdésed írj nyugodtan privátban.

2021. jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Pte-s vagyok, közgázos, igaz nem turizmusos, de harmadéven azért elég sok mindenre rálátok.


Egyrészt a bologna rendszerben, az első 1.5 de inkább 2 évben kevés spéci dolgot tanulsz. Szerintem ez általánosságban így van.

Sokan tévednek ha azt hiszik hogy a bologna alap az egyenlő a bologna előtti 5 évvel.

Sőt az alapképzés magában is foglalja, hogy egy alapabb tudást kapsz.

Ettől függetlenül 5-6. félévben nagyon sok, a szakos spéci tárgy. Sőt talán 1-2 kivétellel mind az.


Ettől függetlenül az jó, hogy bármilyen más terület is érdekel, ahhoz kapcsolódó tárgyakat is fel tudsz venni, plusz az érdeklődési kör változhat.


Van olyan évfolyamtársam aki harmadévkor (vagyis már úgy kezdte a 3.évet) valtott szakot. Csak be kell neki pótolni ami eddig szakos tárgya kimaradt. De elég könnyen megoldható a váltás.


Ha meg szeretnél többet tudni, elmélyülni, ott a mester.


Ott van a tévedés hogy az alapképzés az egyenlő az ötéves régi rendszerrel. Nem.

2021. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!