Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diszkalkuliával érdemes...

DDKarlsson kérdése:

Diszkalkuliával érdemes gazdasági szakra menni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy van benne sok matek, de annyira vészes hogy egy 2-es szintű matek nem elég egy főiskolai gazdasági szakra? Nem pénzügyben és számvitelben gondolkodok, hanem turizmus-vendéglátásban meg marketingkommunikációban. A legjobban a BGE tetszett meg.

Illetve diszkalkuliásként milyen szakot választhatok, ami még ér is valamit? Vagy diszkalkuliásként tényleg ilyen sok szakról kell lemondanom mint pl.: eü. szakok?

Ha bunkón osztanád az észt, akkor inkább ne is fáradj a "válasszal", legyen inkább jobb dolgod!

Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. jan. 6. 16:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Javíts ki ha nincs igazam de diszkalkuliával is meg lehet tanulni a matekot csak sokkal nehezebben. Szerintem ne matekos szakra menj (a gazdasági nagyon az) de szerintem egy eü még teljesíthető.
2021. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1-es, igen, igazad van. Az én esetemben nem lehet nem megtanulni a matekot, ha nagyon ráfeküdnék. Idáig nem volt időm és lehetőségem rá, illetve segítségem sem volt. Fel vagyok mentve matematikából, viszont sok sok tanulással össze tudnék kaparni egy erősebb 2est vagy egy gyengébb 3ast.

Viszont sok olyan emberről hallottam, akik gazdaságira mentek, pedig nekik sem erősségük a matek. Olyanról is hallottam, hogy valaki 2-es matek érettségivel jelentkezett és végül a diplomája 5ös lett, de az ellentetjét is hallottam már. Ezért sem tudom mostmár, hogy mennyire lenne tanulható egy turizmus-vendéglátsá/kereskedelem/marketing szak

2021. jan. 6. 16:44
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Nincsenek már főiskolák. Egyetemek vannak.


Illetve, ha eddig teljesen és totálisan kimaradt a matematika az életedből, akkor óva intelek, hogy közgazdasági egyetemre menj. Behozhatattlan hátrányod lenne már a legesleg elején. Ha eddig nem volt időd legalább az alapokat megtanulni, akkor egyetemen végképp nem lesz a sok tanulnivaló miatt.


A helyzet az, hogy a turizmus és a marketing szakon is lesznek számolós tárgyak bőségesen.


Népszerű tévhit, hogy a marketingesek nem szenvednek a matekkal. Pedig a nehezebb tárgyak nekik is ugyanúgy megvannak.


Más jellegű egyetemi szakokon gondolkodj inkább.

2021. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3. Nagyon szépen köszönöm! Valóban a főiskolai szakok már egyetemi szakokká változtak, viszont van még egy nagyon kevés főiskolai szak például turizmus/vendéglátás vagy marketingkommunikáció

Hmm hát akkor lehet sajnos le kell mondani az álmokról:(

2021. jan. 6. 20:39
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Turizmuson is ugyanazok az alapozó targyak, mint NG-n, gazdmenen, kermarkon, pénzügy szamvitelen.

Utana konnyebb, de sok nehez targy van. 100%-os középszintű erettsegivel is bukom neha a matekos targyaimat es vert izzadok. (Corvinus)

2021. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Sajnálom, hogy lehangoltalak, de ez a realitás.


Az egyetemen nem fognak téged megtanítani számolni. Tapasztalatból mondom. Ha most rögtön elkezdesz matek tanárhoz járni intenzíven, akkor is elég sok idő kellenne ahhoz, hogy felzárkózz egy elfogadható szintre.


Nekem is voltak gondjaim a matekkal. Buktam is miatta párat és gondolkodtam, hogy abba hagyom az egész képzést. Vannak a mi egyetemünkön mentorok. De nem tudtak egyénileg korrepetálni, csoportban meg ugyanúgy lemaradtam, szóval nem láttam hasznát. A tanár is elküldött, hogy neki nincs ideje velem foglalkozni. A mikro tanár is megmondta, hogy fel se venné azokat, akiknek nincsen meg a matek emelt érettségiük.


Elég lehangoló volt. Azóta a mateking-el (online oktató oldal) gyakorlok otthon és most már egészen jól megy.


Az egyetemeken azt preferálják, ha te kész, komplett tudással mész hozzájuk.


Más pálya érdekel még?

2021. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem az a baj, hogy diszkalkuliád van, hanem hogy fel voltál mentve matekból. Így tényleg az alapjai is hiányoznak. Aki 2-es matek érettségit írt, az mégiscsak tanult valamennyit. De ha nagyon ez az álmod kezdj el dolgozni rajta. Menj el matematika tanárhoz és akkor te is látod hogy megy. Ha eljutsz oda, hogy egy 2-es,3-as érettségit le tudnál tenni akkor hajrá gazdasági szak.
2021. jan. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Turizmuson is meg kell tanulnod az alap mikrót, makrót, statisztikát, szamvitelt, gazdmazekot, alao infót, stb stb.


Hatarozott és határozatlan integrál, langrange fv, pivotálás, stb. Csak pár dolog amik nálunk elsőben az anyag részet kepezték. Mindenkinek.


Én nem erőltetném, ha ennyire nem megy, de ha ez az almod ne add fel.

2021. jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%
Ha olyan szakra mész ahol nem a fontosabb tárgyak között van lehet, hogy tudsz felmentést vagy könnyítést kérni a matekos vizsgákra.
2021. jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Nehezítsd csak az életed. Esetleg könyvelőiben is gondolkozol?
2021. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!