Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik nem tudnak elhelyezkedni...

Akik nem tudnak elhelyezkedni főiskolai végzettségükkel, miért végezték el egyáltalán?

Figyelt kérdés

Itt most nem azokra gondolok, akik nem is akarnak elhelyezkedni, illetve nem is azokra, akik lehúztak a területükön 10-20 évet vagy többet. Hanem azokra, akik már pályakezdőként sem tudtak elhelyezkedni.

Akkor még nem tudták hogy ez lesz? Nem néztek utána hogy milyen álláslehetőségek vannak azon a területen? Vagy csak egy dolog érdekelte őket, és mit sem törődve azzal hogy nem lesz munkahelyük, elvégezték, hogy legyen egy felsőfokú végzettségük?



2021. jan. 6. 19:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Valamint nem csak a főiskolai végzettségekre szól a kérdésem, hanem ugyanúgy más, középfokú szakmákra is (csak ilyen emberből kevesebb van általában).
2021. jan. 6. 19:16
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én két egyetemi diplomámnak vettem eddig (10 év alatt)nulla hasznát, letettem a targoncás jogsit és azzal dolgozom évek óta.
2021. jan. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Nem arról van szó, hogy nem lenne vele munka, csak mennyiért. Állami hivatalba felvennének, a bértábla 240 bruttó 22 év után is.. kösz.

Csicska targoncások 260-280 nettót kapnak pótlékkal.

2021. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A múlt század vége felé, amikor még nem volt elterjedve az internet, nehezen lehetett volna utána nézni...

"Akkor még nem tudták hogy ez lesz?'-Nem.

"Nem néztek utána hogy milyen álláslehetőségek vannak azon a területen?" - Dehogyisnem, épp azért mentem arra a területre, mert láttam, hogy vannak állások. Aztán amikorra végeztem, addigra már alig volt.

2021. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Munkanélküliség elkerülésére jó, ez a 4-5 év. illetve érettebben jobban megy a tanulás. Akinek szakmája is van és egyetemre is jár az a legjobb, mert biztosan elfog tudni helyezkedni. Ha lehet, egyetemi idő alatt megéri elvégezni egy villanyszerelőt vagy karosszéria lakatos szakmát. Persze attól függ milyen szakos, az egyetemen. (Ha orvos nem ér rá erre, de akkor valószínű van megfelelő családi háttér is)
2022. dec. 22. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!