Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatikusként szükségem...

Informatikusként szükségem lesz valaha Analízisre meg valószínűségszámításra?

Figyelt kérdés
Egyetem, BA, gazdinfo szak.
2021. jan. 8. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Az informatika igen széles terület. Valószínűleg nem lesz szükséged ezekre, de sosem lehet tudni.
2021. jan. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mezei szoftverfejlesztőként nem. De akkor ne egyetemre járj, hanem végezz el egy OKJ-t (ma már másnak hívják, nézz utána). Vannak területek, ahol igen, például hangfeldolgozó szoftverhez kell az analízis (például a Fourier transzformáció ott kb mindennek az alapja).
2021. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zöldlámpás lámpás - o1g ***** válasza:
100%
Igen.
2021. jan. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg területen igen. Például a machine learning, AI, data science területén bizonyosan.
2021. jan. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok esetben nincs, bár azért gazdinfón pont érdemes lenne legalább a valszámot/statisztikát erőltetni. Nekem azért kifejezetten nagy segítség volt, mikor elkezdtem értelmesen (értsd, nem agyatlanul mások kódjait ollózva stackoverflowról, hanem saját logika mentén tudatosan, optimálisan összerakva) neurális hálókat írni. Ott azért már pusztán az elméletet nehéz lett volna megfejteni a képletek megfelelő értelmezése és alkalmazása nélkül. Mátrixok, lineáris algebra és társai nélkül.


Meg optimalizálásnál, a rendszerközeli vagy magasabb szintű rendszerekkel kapcsolatos munkakörökben sem árt, sőt. Testközelből néztem végig, hogy egy ilyen szempontból hülye ember mit össze nem barmolt. Mondjuk én mérnökinformatikus vagyok, nem gazdinfós, van gazdinfós kollégám is, úgyhogy egy kalap alá veszem most a három infós szakot.


Szóval szerintem komolyan vehető állásoknál igenis számít ez a tudás, ha most nem, majd később valószínűleg elő fog kerülni. Persze, ma a piac megfizeti az informatikusokat nagyjából minden szinten jelenleg, de van egy olyan érzésem, hogy ez nem fog mindig így maradni és visszakanyarodunk majd oda, ahonnan kezdtük: a programozó *matematikusoknál* (ld proginfó) meg a *műszaki* informatikusoknál (ld mérnökinfó) és ezalól a gazdinfó sem lesz kivétel. És ebből a piaci versenyből az kerül ki majd győztesen, aki magasabb szinten ért a dolgokhoz, megfelelő természettudományos és/vagy műszaki alapokkal, esetleg ha nem is rázza ki kisujjból, látott valamit, ami ezekre emlékeztet, nem pedig csak kódol bele a semmibe, aztán lehet utána takarítani. Mert arra tökéletes az alacsonyan képzett munkaerő is. Könnyebb is kitermelni 3-5 hónapos képzésekkel.

2021. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!