Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi pontszámításnál a...

Felvételi pontszámításnál a tanulmányi pontoknál az 5. tárgy az érettségin ötödikként választott tárgynak felel meg?

Figyelt kérdés

2021. jan. 8. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem. Hanem a legjobb, amit be tudnak számolni.

Ezt azért tudom, mert amikor én matek szakra jelentkeztem, akkor nekem a földrajzjegyeket számították be, de földrajzból nem érettségiztem.

2021. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ez lehet két külön tárgy is? Pl. 9 osztály földrajz év végi jegy 5-ös, meg pl. 11. év vége 5-ös?
2021. jan. 8. 15:32
 3/10 A kérdező kommentje:
A 11. év végi 5-ös fizika.
2021. jan. 8. 15:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy természettudományos tantárgy utolsó 2 évvégi jegyeit kell beírni.


Vagy a másik lehetőség, hogy 2 természettudományos tantárgy utolsó évi jegyei, de ebben nem vagyok biztos, hogy pontosan hogy van.

2021. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. Valamelyik tárgy utolsó két évének jegyét veszik.
2021. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Felvi:


"Jelentkezéskor egy vagy két különböző természettudományos tantárgy eredménye adható meg.

A pontszámítási szabály értelmében egy - legalább két évig tanult - választott természettudományos tantárgy utolsó két tanult év végi eredményeit kell megadni, vagy pedig két különböző, egyenként legalább egy évig tanult természettudományos tantárgy utolsó tanult év végi eredményeit."

2021. jan. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És ezt a természettudományos tantárgyat e-felvételin nekem kell megjelölni, vagy elég ha csatolom az utolsó 4 év évvégi eredményeimet, és a lehető legkedvezőbb eredményekkel számolnak?
2021. jan. 8. 15:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, a kedvezőbbet nézik.
2021. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, hogy be kellett írnom felvin, hogy melyiket választom
2021. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja lehet úgy volt
2021. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!