Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy BGE kereskedelem és...

ELTE vagy BGE kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés

Rengeteg véleményt lehet olvasni persze mindkettővel kapcsolatban, én még sem tudok dönteni. Nem csak a ti döntésetek érdekelne, hanem hogy melyiket miért ajánljátok. Hallani olyat, hogy az ELTE GTI még nagy új ezért nem érdemes odamenni, az órarend is hetente változik, olyat is, hogy a BGE KKK nagyon a külváros már, illetve itt végzettként előtted preferálják az olyanokat, akik a corvinuson vagy az eltén végeztek.

Összességében, melyiket ajánlanátok?

Minden tapasztalat érdeklne.



2021. jan. 8. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
A BGE egy gazdasági iskola speciálisan, az ELTE meg nem. Össze sem hasonlítható. Corvinusnak nagyobb a füstje mint a lángja. Corvinusos vagyok.
2021. jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem csak ha a "papírt nézzük" (jaj de utálom ezt a szót) egy ELTE hallgatót nem fognak előnyben részesíteni, valakivel szemben, mert BGE-s. Nézz szét linkedin-en, nézz meg pár komolyabb céget ami szimpi, hogy hol végeztek az ott dolgozók, a gazdaságisok mind vagy BGF vagy Corvinus lesz. Nyilván ez diverzifikálódni fog most a BME-vel és újabban az ELTE-vel, de a nevezhetjük ezt is egyfajta BIG4nak, haha.


Én a BGE-n végeztem, igen nem kermarkon, de alapvetően ajánlom. Sok sérelem ért, itt nyilván az adminisztrációs nehézségekre gondolok, de kit nem. Ha ügyesen lavírozgatsz, tudod kikkel kell jóban lenni, és ráérzel mire kell fókuszálni, hogy a többi dolog jöjjön magától, megoldható az élet azért. Ezt más egyetemeken nem hallottam, de lehet csak a haverjaim bénák.

Én azért nem a Corvinusra mentem (meg sem jelöltem), mert középsulisként konkrétan a "külkereskedelem" érdekelt, és merő véleletlen volt egy ilyen nevű kar.

Kijárni nekem nagyon rossz volt, de aki autóval járt, az szerette nyilván.


A közösségi élet nem jött be, de az én hibám is, rosszul sakkoztam az elején. Nem a jó diákszövetségbe jelentkeztem, 1 évet külföldön tanultam, ezért ebből nem hoztam ki mindent. A végén meg már teli volt a puttonyom a BGEvel, ezért nem foglalkoztam vele. Bementem, lepacsiztam 6-8 emberrel és elvoltam, de azért az nem az élet csúcsa, na.

2021. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az ELTE-t hagyd utoljára és előtte jelölj egy Corvinust és egy BGE-t.
2021. jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Egyertelmuen Elte,meg csak par eve indult,de mar az osszes listan(HVG,Figyelo stb...) ott van az elso ket hely valamelyiken a BCE vel egyutt; messze ide es a Corvinusra kerulnek be a legmagasabb pontszamokkal a hallgatok,ezaltal sokkkal jobb kepessegu emberekkel leszel korulveve,ugymond “minosegibb lesz a kozeg.Tavaly mindenki 400pont folotti ponttal kerult be,az atlagpontszam pedig 430pont folott volt,es 99 szazelekuk nylevvizsgaval rendelkezett,ergo a kivalo kepessegu gazdasagi szakokra jelentkezo hallgatok az ELTEt es a BCE -t valasztjak,ez teljesen egyertelmu. Ami negativum,h az orarend sokszor hetrol hetre valtozik,igy nehez mellette munkat vallalni. Kivalo tanarok tanitanak az Elten(nyilvam itt is mint mindenhol mashol vannak jobb es kevesbe jo tanarok,de osszessegeben nagyon jo oktatok vannak),valamint a megajanlott jegyes rendszer is eleg jol mukodik,ami annyit jelent h ha folyamatosan tanulsz evkozben,es az evkozi zh kon megszerzed a jegyet,akkor nem kell az adott targybol vizsgara menned. En az Eltere jarok,igy a BGE rol nem igazan tudok velemenyt mondani,halottam jokat es kevesbe jokat is rola,de az teljesen egyertelmu h presztizsbem es minosegben nem er fel az Elte szintjere.


Ha valami kerdesed van irj uzit

2021. jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a továbbiakat is!
2021. jan. 9. 16:57
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

Össze sem lehet hasonlítani a BGE kermark és az ELTE kermark közeget.

Mintha valami ELTE gyakorlógimis versenyistálló sulit akarnál valami sarki közgázos szakgimnázium hallgatóival versenyeztetni.

Nem mondom, hogy biztos nem lesz munkád a BGE-vel, de ha magasabb hozzáadott értékű, összetettebb munkaköröket akarsz elérni az életben, akkor az ELTE-vel jobbak az esélyeid.

Alapból teljesen más a 2 egyetemen a szak filozófiája, míg a BGE gyakorlatiasabb, "szakmásabb" dolgokat tanít, addig az ELTE-n biztos nem fogsz áruházak üzemeltetéséről tanulni, inkább a marketinghez tartozó társadalomtudományokban fogsz elmélyülni.

Nyilván linkedinen azért mutat több BGE kermarkost a szakmában, mert egy 63 éves főiskoláról beszélünk, nem egy 3 éves karról :DDDDDDDDD

2021. jan. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Mindenki tudja, aki kicsit jártas a felsőoktatásban, hogy az ELTE-re nem lehet azt mondani egységesen, hogy jó vagy rossz. Sok kara van, amelyek között vannak nagyon jók, de vannak karai, amelyek kevésbbé jók és egy másik egyetemmel jobban járnál. Azért mert szuper egy pl. társadalomtudományi kar, attól még lehet nagyon rossz egy másik kar, ezért nem érdemes általánosítani az egyetemet, hogy az "ELTE".

Teljesen objektíven, a gazdasági kara azért nem a legjobb, vagy legalábbis egyértelműen egy 3. helyen van.

Nem tudom ki írta, te de 1. Corvinus 2. BGE 3.ELTE egy jó sorrend.

2021. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
Kedves utolso,pont hogy egyertelmuen a masodik helyen van.Nezz utana a rangsorolnak,hallgatoi minosegnek,atlagpontszamoknak stb.Az ELTE GTI tetszik nem tetszik mar a BGE elott van. Ja,es egyikre se jarok,nem vagyok elfogult egyik egyetem iranyaban sem.
2021. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

1. Corvinus 2. Elte 3. Nagyobb vidéki egyetemek gazdasági karai és középmezőnyben a BGE az IBS és Óbudai társaságában


Lapozd fel bármelyik évi HVG listát


Valószínűleg az eltecon is azért szűnt meg, mert a gti-be fog integrálódni, akkor meg már a visszapillantóban sem lesz a BGE

2021. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%
Teljes mertekben egyetertek az utolsoval!!!!
2021. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!