Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány iskolát lehet megjelölni?...

Hány iskolát lehet megjelölni? 2021 felvételi

Figyelt kérdés
Van vagy 6 iskola ami tetszik, de azt hallottam, hogy csak hármat lehet megjelölni. Valaki viszont azt mondta, hogy bármennyit megjelölhetek. A sorrend szerintetek, hogy lenne a legjobb? Kölcsey Ferenc, a budapesti József Attila, Szinyei Merse Pál, Madách Imre, Facultas (ez csak mentő).
2021. jan. 9. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
max. 3 sulit, de azokon belül ha jól emlékszem több szakot is meg lehet jelölni
2021. jan. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Több sulit is megjelölhetsz, itt nincs számbeli korlát az egyetemi felvételihez képest.
2021. jan. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Többet is megjelölhetsz. Én pár éve szerintem 5-öt jelöltem meg. Szóval belefér a 6 is.
2021. jan. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akár 10 iskolát is megjelölhetsz.


gimiskola.nhely.hu

felvizsga.eu

2021. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akármennyit meg lehet jelölni, nincs rá semmi korlát. Anno hallottam olyat a tanáraimtól, hogy volt, aki több, mint 20 iskolát jelölt meg.
2021. jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2021. jan. 9. 13:42
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

"Ha egy adott középfokú iskolába való bekerülés a legfontosabb cél, akkor az adott középfokú iskola tanulmányi területeit kell egymás után a sorrend elején feltüntetni. Ezt követik a második intézmény tanulmányi területei, és így tovább. Amennyiben egy adott típusú tanulmányi terület kiválasztása a cél, akkor azonos típusú tanulmányi területeket kell feltüntetni a sorrend elején, amelyek természetesen más-más iskolákban vannak. A tanulmányi terület sorrend a tanuló választásának megfelelően tetszés szerint megadható, erre vonatkozóan semmilyen előírás nincs. "...

"A felvételi eljárás során a tanuló által megjelölt kérelmek sorrendjéről egyetlen középfokú iskola sem kérhet információt sem a tanulótól, sem a szülőtől, sem a tanuló általános iskolájától. A középfokú iskola a tanulói adatlapon feltüntetett sorrendet nem ismerheti meg."

forrás:

[link]

2021. jan. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!