Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki mit gondol, hogyan alakul...

Ki mit gondol, hogyan alakul egyetemeken a jövő tanév?

Figyelt kérdés
Digitális, hibrid lesz, vagy netán már bejárós? Most riogatnak minket a vírus harmadik hullámával, meg hogy még veszélyesebb a fertőzés stb.

2021. jan. 9. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

hát nekem a félévről magáról semmit se mondtak, de kijött a rektori rendelet a 21. júniusi államvizsga időszakról-online.....

ami azért vicces, mert 1 államvizsga napra össz- vissz 10 ember van beosztva,órás váltásokkal, egyszerre 1 van benn és 4 fős a bizottság.. ezt minek online?

2021. jan. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

sajnos nem tudjuk meg, mi van a háttérben a döntésük mögött.

Én most hezitálok, nem tudom jelentkezzek-e szeptemberi képzésre, ha ennyire nem látni előre, vajon mire számítsunk oktatásilag.

2021. jan. 9. 09:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretném már, hogy rendes menetben menjen. Sajnos az én képzésemben (élelmiszermérnök) viszonylag nehéz online formában tartani a dolgokat. Nem beszélve a barátok,ismerősök hiányáról.
2021. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem látja előre még mi lesz, de szerintem jelentkezz. Semmi hátrányod nem lesz belőle, max ha nem akarsz nem iratkozol be.
2021. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A tavaszi félév biztosan online lesz még, részben legalábbis.


Őszre talán helyreáll az élet.

2021. jan. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szeptembertől szerintem jelenléti oktatással indulunk, aztán szerintem - legkésőbb novemberben - újra robbannak a számok, és - az egyetemeken szinte bizonyosan - visszamegy mindenki online-ba.
2021. júl. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


Remélem, hogy így lesz! Így, már dolgozó emberként az utolsó félév sokkal könnyebb lenne.

2021. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egyetemekre önmagukért és a tetteikért,cselekedeteikért 100%-ban felelős, felelősséget vállalni képes, büntetőjogilag felelősségre vonható, azaz 18. életévüket betöltött emberek járnak (tekintsünk el attól a ténytől, hogy minden országban van 2-3 zseni, olyanok, akikről rendszeresen cikkeznek az ujságok, hogy 10 éves korára kijárta az általánost, 14-re a gimit is, stb. stb. bla-bla-bla...).

Namármost ha a kommunikáció az, hogy tombol a vírus, akkor két forgatókönyv van a fejemben:

1. folyamatos, mindennapos tesztelés állampénzen és emellett jelenléti oktatás (magyar viszonyok között én ezt esélytelennek érzem, vagy ha esélyekről kérdezel, kb. akkora esélyt adok neki, mint annak, hogy valaki úgy haljon meg, hogy rázuhan egy repülőgép)

2. online oktatás


Az írás-olvasás-számolás alapkészségein kívül - amit nagyon nehéz, kvázi lehetetlen - online megtanítani-megtanulni, meg a gyakorlati, nagyon erősen gyakorlat-orientált szakmákon kívül (lsd. online nem lehet megtanulni vakolni, falazni, ahogy nem lehet megtanulni kenyeret sütni sem - otthon nincs betonkeverő, nincs kavics, nincs cement, stb. stb. és ami még fontosabb, nincs segítő személyzet, kontroll és gyakorlati vizsga) mindent online-ra tennék.


Csak azt tenném jelenléti oktatásba, aminek a megvalósítása otthon kivitelezhetetlen. (lsd. szakmunkásképzőkben kőműveseknél a falazás-vakolás, pékeknél sütés, szakácsoknál főzés, valamint általános iskolában az 1. évfolyam - az ábécét, az írást és a 4 alapműveletet stabilan szerintem lehetetlen online.


Ott pedig, ahol ezeknek az oktatása zajlik, állandóan tesztelnék, naponta. Persze ez Magyarországon utópia.

2021. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6


Persze az oltás gondolom nem megoldás egy járvány kezelésére. Dobjunk ki csomó pénzt felesleges tesztekre, de nehogy beoltsa magát bárki is.

2021. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!