Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is vicc, hogy...

Szerintetek is vicc, hogy középiskolások petíciót indítottak az érettségi eltörléséért?

Figyelt kérdés
Eszerint a jegyeik átlaga (?) alapján kapnák meg az érettségi eredményüket. Abba belegondoltak, hogy ennek milyen következményei lennének, például a felsőoktatási felvételi eljárásban?

2021. jan. 10. 13:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Igen, vicc
2021. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Hol van ez a peticíó?
2021. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Persze hogy az, de tök mindegy, mert úgysem lesz semmi hatása szerencsére.
2021. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Én sem értek egyet vele, óriási zűrt kavarna a felvételiben, nem értem ebbe egyesek miért nem gondolnak bele.
2021. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Totál hülyeség, én tavaly érettségiztem.


Le se írom, hogy hülyeség átlagra jegyet adni, mert nem mindegy milyen suliban vagy 5-ös, és van aki 2-est kapott évvégén, de 90%-ra érettségizett stb.


De ilyenkor nem értem, hogy akinek ez eszébe jutott, az felvételizett valaha is? A jegyek össze-vissza 100 pontot érnek, a többi 400-at az érettségik százaléka alapján számítják (meg a pluszpontok ugye).


Baromira nem mindegy, hogy 60%-kal vagy emelt ötös, vagy 90%-kal.


Ja és aki tavaly halasztott (nem vették fel), az most újra essen el a lehetőségtől?


Csomó egyetemen nincs keresztféléves képzés.


"Csak" ennyi a probléma ezzel.

2021. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
Aki egy kicsit is odafigyel oran az szinte tanulas nelkul megirja az egeszet. Mondom ezt ugy hogy 4evet vegig bukdacsoltam epp hogy kettessel atmentem mindenbol. Nem erdekelt az egesz. Jo persze bevallom a mi sulinkban ment a sunyiskodas irasbelin, nehany tanar “nem latta” mi is folyik bent nalunk. Volt aki atcsusztatta a lapjat a mogotte levonek es megirta helyette. Persze ezzel nem azt mondom hogy segitseg nelkul atmentem volna. De en szartam bele 4even keresztul a kozismereti tantargyakba csak a szakma erdekelt. Ezert is irtam hogy aki csak oda figyel oran az megtudja irni. A tori vegig toto az egesz szinte, az angol is, magyar jozan paraszti esszel megirtam majdnem 4esre. Matek egyes lett, de a szobeli 50bol 30pontos lett, ugy hogy elotte levo 2nap tanultam a koleszba, haverok keszitettek fel pialas meg hasonlok kozbe😆 szoval nem ertem mit fosnak tole, ha tavaly sikerult nehogy mar nekik engedjenek egy ilyen hulye peticionak. Egyebkent 2eve erettsegiztem, suli nevet nem irok.
2021. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nem vicc. Nyilván lenne hátránya pl. a felvételi jelentkezés és a továbbtanulás szempontjából, de azt is látni kell, hogy már március óta távoktatásban tanulnak és azért ez nem mindenhol működik hatékonyan. Én 4 éve érettségiztem és emlékszem, hogy rengeteget számítottak még az utolsó hónapok is, mert akkor készültünk célzottan az érettségire vagy volt több tárgy is, amiből még végig sem tudtuk vinni a tananyagot. Most távoktatás volt (ami olyan, amilyen), sokaknak voltak és vannak egyéni problémáik (technikai, családi, egészségügyi, anyagi stb.) és senki sem tud semmit, teljes bizonytalanság uralkodik az élet talán kivétel nélkül minden területén. Szerintem az lenne a legjobb, ha - a tavaszi vizsgákhoz hasonlóan - mindenki maga dönthetne, hogy vizsgázik vagy sem. Viszont én azt gondolom, hogy szerintem teljesen normális, hogy egy ilyen helyzetben felmerül az érettségi eltörlése.
2021. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

Én megértelek hetes és támogatom az ötleted, hogy lehessen választani ki szeretne vizsgázni/ki nem hisz ez egy értelmes kérelem lenne. Viszont véleményem szerint amit felvetettek a petícióban, hogy év végi jegyek alapján kapjanak a diákok jegyeket az igazságtalan több szempontból is, ezért tartom viccnek.

Valamint nem szabad elfelejteni, most mindenki nehéz helyzetben van. Ha nehéz lesz így online oktatás után érettségizni az nem csak 1 embernek, hanem mindenkinek az lesz, hisz egy helyzetből indulnak, ugyanazt a feladatlapot írják. Ezáltal a felvételin lehet csökkenni fognak a ponthatárok, mivel mindenkinek annyival kevesebb pontja is lesz. Ha az év végi jegyeket kapják meg a diákok akkor lehet előbb bejut az a diák, akinek a tanárai könnyen megadják az 5-öst,aki pedig vért izzad egy kemény gimiben lehet csak 4-est kap annak ellenére, hogy több a tudása.

2021. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy nagy marhaság.


18 évesen egy diákot, aki éppen "kirepül a nagybetüs Èletbe" élete elsö vizsgája elé állítják.

Az érettségi nem csak a tudás, hanem a hozzáállás vizsgája is. Az Èlet ennél nagyobb problémákat fog majd hozni.

2021. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Megkapnák ezt a csodás bizonyítványt aztán seggre ülnének, mert sok szakon nem tudnának határvonalat húzni ezzel. Igazságtalan, és működésképtelen koncepció, úgy is mondhatjuk, hogy hamvában holt ötlet.
2021. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!