Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Három hónap alatt felkészülni...

Három hónap alatt felkészülni emelt biológia és kémia érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szerintetek mennyi a reális esélye annak, hogy 3 hónap alatt készüljek fel emelt biológia és kémia érettségire úgy, hogy jó eredményt is érjek el?


Szorgalmas, motivált, jó képességű tanuló vagyok, gyorsan tanulok, valamint nem veszek részt nappali képzésben, így mondhatni a teljes 3 hónap a rendelkezésemre állna. Az alap középiskolai biológia, illetve kémia ismeretekkel rendelkezem, ötös voltam végig mindkét tárgyból.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. dec. 18. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha kémiában kellene segítség, írj bátran, mindenkinek segítek ingyen.

(Más is írhat, nem csak a kérdező :))

2020. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
1-es, egy szekrénysort kellene elhozni a szomszéd faluból. Ha ingyen segítesz, szívesen veszem ;)
2020. dec. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Nekem öt héten van államvizsgáig, és nem pánikolok. Szóval szerintem az érettségi sem lehet gond, ha nekifekszel.
2020. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A biológia az könnyebb

A kémiára szerintem már hamarabb kellett volna egy kicsivel készülnöd, de ha szorgalmas vagy tényleg és a #1-es válaszoló sokat tud neked segíteni akkor semmi sem lehetetlen:)

Sok sikert kívánok hozzá előre is! :D

2020. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Még csatlakozhatsz emelt érettségi előkészítő tanfolyamokra.
2020. dec. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A középsulis 5-ös kémia nem mond sokat. A kérdés, hogy mennyire érted. Ha az alapok nagyon erősen megvannak, akkor esélyed van. Ha azok sincsenek, akkor kétséges.

A számolások is nagyon fontosak. A híres neves 5-ösöm lesz példatárban 777 gyakorlófeldat van. Nem biztos hogy van értelme mindegyiken végigmenni, de legalább a nagyján és az összes előző érettségin.

Hajrá!

2020. dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy gondolom, hogyha megvan a motivációd, kitartó vagy, és tényleg rendelkezásedre áll ez az időszak május 11-ig, akkor simán meg tudod csinálni!

Bioszból a Mozaik Kiadó gimnáziumi tankönyveiből a 10-11-12-es tankönyveket vedd meg mindenképp, az kell az elméleti részéhez. Ha ezeket megtanulod, apróbetűvel együtt, akkor mindent tudsz majdnem az emelt érettségire. A szóbeli részéhez én tudom ajánlani a 99 témakör az emelt szintű szóbeli érettségihez biológiából c. könyvet. Hogyha ezeket megtanultad, akkor oldd meg 2006-tól az összes emelt érettségit, és baj nem nagyon lehet.

Véleményem szerint a biosz még a könyebb falat a kettő közül.

A kémia már kicsit más tészta.

A számolásokhoz mindenképp szükséged lesz az Ötösöm lesz kémiából című példatárra Villányitól. Az elmélethez sajnos nem nagyon tudok mit ajánlani, nekem iskolai tankönyvem sosem volt, most pedig érettségi előkészítőre járok, ahogy mindent megkapok.

Még nem vagy elkésve, indulnak januárban intenzív érettségi felkészítők online is, lehet, hogy megérné beruháznod egyre. Indulnak online is, én a Magister Universitast ajánlanám neked, ezen részt veszek, merem ajánlani.


Nagyjából ennyi lenne, ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj, én is idén éretsségizem mindkettőből emelt szinten.


Remélem, hogy tudtam segíteni, sok sikert!

2020. dec. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem vagyok egyetemista, de nem egy, hogyan tanultam meg x 100 oldalt egy este alatt story-t hallottam már. Ez alapján szerintem minden lehetséges és meg is lesz, mivel a kellő akaratod megvan. Nem mondom, hogy könnyű lesz, de nem vagy még menthetetlen helyzetben! Hajrá! Sok sikert és kitartást kívánok!
2021. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Tanár nélkül kétlem.. A mi tanáraink még a 2 évet is kétségesnek tartják, szerintük min 3-4 év szükséges rá.
2021. jan. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 egyetemistaként azért ezzel erősen vitatkoznék, szerintem elég egyénfüggő, hogy mennyi idő szükséges a felkészülésre, de köszönöm a választ !
2021. jan. 9. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!