Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus után az ELTE "visszal...

Corvinus után az ELTE "visszalépés" lenne?

Figyelt kérdés

Most vagyok harmadéves Corvinuson Pénzügy és számvitel alapszakon és szeretnék majd tovább menni pénzügy msc-re. Eddig eléggé corvinus-párti voltam, de most újonnan megtetszett az ELTE is, mindkettő mellett van pro és kontra is, például:

- Corvinuson magasabb színvonalú az informatikai képzés pénzügyön, hangsúlyt kap a programozás alapszintű ismerete (VBA, SQL, R), ez az ELTE-n nincs meg (magas szintű Excel ismeretem azonban van már, olyan erős-haladó szinten lehetek, kivéve a VBA-t)

- Az ELTE-n ezzel szemben viszont a soft skillek fejlesztése hangsúlyosabb, mint például a tárgyalástechnika, meggyőzéstechnika, ez a Corvinuson nincs annyira

- Az ELTE jobban igazodik ahhoz, hogy msc alatt a hallgatók már dolgoznak, a Corvinus ezt nem veszi figyelembe és mellette nehéz dolgozni, 40 órában lehetetlen is

- Az ELTE állami intézmény maradt, tehát habár a BCE-n is van Corvinus Ösztöndíj, azt könnyebb elveszteni és akkor jöhetnek a súlyos százezrek, sőt milliók, ELTE-n könnyebb államin maradni

- Azért a Corvinus mégiscsak a Corvinus, az ELTE nem a gazdasági képzéseiről híres, bár elvileg a Corvinus mellé "felkúszott" színvonalban ésnépszerűségben az utóbbi 1-2 évben


Szóval ahogy látható, mindkettő mellett van pro és kontra. Én valamiért mégis azt érzem, hogy a saját mérlegem inkább az ELTE felé húz, de NAGYON sokan erről le akarnak beszélni, szerintük egy Corvinus diploma után ez visszalépés lenne, illetve "presztízsvesztés(?)". Nagyon elbizonytalanodtam, ezért gondoltam, megosztom a dilemmám a nagyvilággal, hátha egy laikus jobban látja így kívülről a helyzetet, illetve több tapasztalatot is meg tudnak osztani velem.


Köszi a válaszokat, szép napot :)



2021. jan. 11. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Néhány ember ideái ne befolyásoljanak.
2021. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az ELTE jobban igazodik ahhoz, hogy msc alatt a hallgatók már dolgoznak, a Corvinus ezt nem veszi figyelembe és mellette nehéz dolgozni, 40 órában lehetetlen is"


Saját állításuk szerint, a hallgatóik 70%-ka dolgozik mesterképzés mellett fő vagy mellékállásban (ezért a jelentkezők nagyrésze a levelezőképzést jelöli meg és nem a nappalit). Ha te megteheted azt, hogy újabb két évig nappalira járj és ne dolgozz mellette egyáltalán (ami kérdés, hogy jó-e?), akkor válaszd a Corvinust.


"Azért a Corvinus mégiscsak a Corvinus, az ELTE nem a gazdasági képzéseiről híres, bár elvileg a Corvinus mellé "felkúszott" színvonalban ésnépszerűségben az utóbbi 1-2 évben"


Ezt nem tudom értelmezni. Akkor miről híres az Elte, véleményed szerint? Osztatlan tanári képzésekről? Az utóbbi pár évben eléggé feljöttek az élvonalba, sőt. De ha te ragaszkodsz a Corvinushoz, meg a corvinus diploma hangzásához, azzal sincsen semm gond.

2021. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Kétszer is el kellett olvasnom a kérdést, hogy nem értettem-e félre. :))


Nem, az ELTE nem "visszaesés" a Corvinushoz képest, max. egyes Corvinusosok szerint, de nyugi akik értenek hozzá, főleg akik a piacon dolgoznak, azok nem tekintik az ELTE-t "visszaesésnek" a Corvinushoz képest.


Néhány pontodra válaszolva:


"hangsúlyt kap a programozás alapszintű ismerete (VBA, SQL, R)"


Trust me, nem a Corvinuson fogsz megtanulni programozni. :D Felmész a YouTube-ra, tök ingyen 100x jobban megtanulsz programozni mint a BCE-n.


Pl. SQL:

[link]

[link]

[link] (már ez utóbbi önmagában köröket ver bármilyen Corvinusos SQL órára)


VBA:

[link]


R:

[link]


Data Science (Pythonban):

[link]


.. most nem másolom ki neked a teljes YouTube-ot, de higgy nekem, nem a Corvinusnál van a megoldás... :D


"Az ELTE-n ezzel szemben viszont a soft skillek fejlesztése hangsúlyosabb, mint például a tárgyalástechnika, meggyőzéstechnika"


Ezeket a skilleket nem lehet egyetemen tanítani, így ezek az órák a legjobb esetben is büfé-ruhatár órarend-töltelékek.


"Azért a Corvinus mégiscsak a Corvinus"


LOL. 1001+ ligába csúszott vissza a világranglistán: [link]


A Corvinusról senki nem hallott a fejlett világban. Egyedül az Erasmus programban részt vevő fiatalok jönnek ide azért, mert itt buli a város, olcsó stb.


Az ELTE sem jobb, de legalább 601-800 helyre tornászta fel magát (!):

[link]


Bocs de az ELTE köröket ver a Corvinusra nemzetközi hírnévben, tudományos teljesítményben, szóval nem értem miféle "visszaesésre" gondolsz. Persze ez nem a GKI, de mégis, mint egyetem, sokkal ismertebb és elismertebb, mint a Corvinus.


" egy Corvinus diploma után ez visszalépés lenne, illetve "presztízsvesztés(?)"."


Na most őszintén szerinted, a fentiek fényében, milyen preszízsvesztésről beszélünk? :D

2021. jan. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elte nem a pénzügy képzése miatt híres, kedves második.


A Corvinuson mondta egy tanár (én is harmadéves psz-es vagyok btw), hogy dolgoznak azon, h itt is munka mellett lehessen tanulni. A pénzügy msc-s ismerőseim egyébként mind dolgoznak, szóval szerintem megoldható.

Nekem nagyon bejött a Corvinus, így én tuti, h maradok. A programozást is megtanította olyan szinten, amire szükségem van (Morgan Stanley-s java és python kurzuson voltam, vba, és ökonometriára kövi 2 félévben megyek, ahol lesz R és még valami, amit elfelejtettem)


Neked kell eldönteni, h melyik szimpatikusabb. Én ha nem a Corvinusra járnék, akkor külföldre mennék.

(Félreértés ne essék, ha matek vagy proginfó szak érdekelne, tuti az ELTE-t választanám, de gazdasági képzésekben maradok a BCE-nél.)

2021. jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. Még annyit a Corvinus ösztöndíjról, hogy a mesteresek 95%-a megkapta az egyik tanárom elmondása szerint.

Mesteren kb mindenki megkapja, csak alapképzésen szívás azt hallottam.

2021. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4. “ Az elte nem a pénzügy képzése miatt híres, kedves második.”


Az lehet, de a Corvinus sem... mindkettő jó képzés.

2021. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz, ahogy a 6-odik válaszoló írta.

Ha nem tudsz dönteni, válaszd a BPM msc-t, az egyszerre ELTE és BCE. :)

2021. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Köszi, na aztán akkor tényleg nem lesz időm dolgozni 😅😅😅
2021. jan. 14. 10:12
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Haha.

Majd írd le, h végül hová mész tovább. :)

2021. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!