Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik tavaly jelentkeztek a...

Akik tavaly jelentkeztek a SOTE mentőtiszt képzésre, mennyi volt a ponthatár?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem találom neten. Jövőre szeretnék jelentkezni, levelezősre ha indítanak jövőre is.

2021. jan. 11. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Azért gondold ezt át nagyon alaposan, nem viccből mondom, hogy kb. lehetetlen elvégezni, akkor is, ha vért izzadsz. Inkább szerencse kérdése. Én sem hallgattam igazából senkire, nekem is mondhatta bárki. Még ide járok, de már egyre kevésbé bírom idegekkel és tényleg minden pillanatban azt érzem, hogy nem (csak) a tudásomon múlik a diplomám, hanem a szerencsén/mennyire vagyok szimpatikus. Pécsen ugyanez a helyzet (ismerősök szerint). Nyíregyházát javaslom, ha feltétlenül tiszt szeretnél lenni. De leginkább az ÁOK-át. Kb ugyanannyi idő elvégezni mindkettőt, mert tisztin mindenen meg lehet csúszni (persze nem mindenki csúszik, de csak akkor fogja fel ezt a tényt az ember, mikor maga is megtapasztalja, miről beszél pl. egy gyakoris válaszoló), nem tudom hangsúlyozni, hogy nem rajtad múlik. Így simán idejársz 6 évet és nem is biztos, hogy kocsizhatsz, mert alig van hely a cégnél. Ja, és sürgin meg kb ápoló vagy. Megéri? Vagy inkább jobban megéri picit odatenni magad 1x kémiából és bioszból, vagy fizikából, megnyomni és orvosira menni? Rengeteg a lexikális tudás, amit elvárnak, és ki kell fogni ott is a jó gyakorlati helyeket... mégis el lehet végezni, ha tanulsz/kitartasz, tisztin ez nem elég. S egy tiszt nem mehet bárhová, egy orvos bármire szakosodhat, ami idő közben nagyon érdekli, stb. Milliószor megbántam, hogy nem oda jelentkeztem. Milliószor meg is fogom még...

2021. jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
OMSZ-hez szeretnek menni, es igen tudom h nem keresnek tul sokat.Hat sajnos nalam az orvosi tobb sebbol is verzik! Sose voltam kituno, tehat a pontjaim meg ha otos erettsegit hoznek ossze akkor se lennenek elegek. Masodszor nem ,,akarok" annyi evet eltolteni meg iskolaban mint amennyi az orvosi. Harmadreszt a mentotisztet levelezoson neztem, mert hirdetnek abbol is. De koszonom atgondolom.
2021. jan. 15. 17:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor lehetsz levelezős tisztin, ha már van egy mentőápoló szakmád és minimum 2 év munkatapasztalatod.

Nyíregyházán vagyok tiszt hallgató és nagyrészt igazat adok az előttem lévőnek. Nem lebeszélni akarlak, mert ha ezt akarod csinálni, akkor mindenképpen megér egy próbát, de ha egy kicsit is kételkedsz, időben húzd be a féket. Én is megcsúsztam és őszintén szólva egyáltalán nem a tudásomon múlott, hanem egészen más tényezőkön, szóval könnyű abból a 4 ebből 5-öt vagy akár többet csinálni.

Egyébként Nyíregyen valóban "családiasabb" a hangulat a hallottak alapján, de egy szóval sem állítanám, hogy könnyebb a képzés mint a másik két helyen.

2021. jan. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*évből
2021. jan. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért neztem a levelezősön mert se a SOTE se a PTE nem irta(honlap/felvi) mig a debreceni ki is emelte. A PTE is csak annyit enelt ki b egészségügyi alkalmassági vizsga kell!
2021. jan. 17. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!