Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli Gáspár Református...

Károli Gáspár Református Egyetemről vélemények? Mennyire nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés
Ezen belül is a Bölcsészettudományi és a tanítóképző főiskolai kar felől szeretnék érdeklődni. Mit tapasztaltatok?

2021. jan. 14. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Károli Szabadbölcsész Fesztivál.
2021. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Fogalmam sincs hogy az első mire gondol, de van egy olyan érzésem hogy gúnyolódott (?).


Na mindegy.

Én KREs vagyok, szintén BTK, szerintem tök jó. Nyilván kell tanulni, nyilván látástól vakulásig olvasni kell, de aki erre nem képes az ne járjon egyetemre. A tanároknak vannak elvárásaik, de nem teljesíthetetlenek, és nem nézik le a hallgatókat, mint az néhol szokás.

Konkrétan milyen szakra gondolsz?

2021. jan. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Nem nehéz bekerülni, mert tavaly 280 pont volt a tanítói szakra a bekerülési ponthatár, ami az egyetemi jelentkezés minimum meghatározott ponthatár a, tehát mindenkit felvesznek aki jelentkezik és megvan a minimum pontja. Aki meg nem éri el a 280 pontot azt sehová sem vehetik fel.
2021. jan. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben és köszönöm a válaszokat, ment a zöld.


#2 Persze, itt is megvannak (bőven) a követelmények tanulás terén.

Egyébként a pszichológiára és a szabad bölcsészetre gondoltam.

2021. jan. 15. 17:29
 5/5 anonim ***** válasza:
A pszcihológia már nagyon más eset, mint a tanítóképzőt. Oda nagyon nehéz bejutni. 435 pont volt tavaly nappali, levelezőn még több. Oda nagyon jó érettségi és plusz pontok kellenek. Szabad bölcsészet 340, a kettő között.
2021. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!