Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen jelent ez a tárgytípus?

Milyen jelent ez a tárgytípus?

Figyelt kérdés

Főiskolára járok FOSZK-os vagyok, és azt szeretném megkérdezni, hogy mit jelent az a mintatantervben a tárgytípusnál,hogy szakirányon kötelező és kötelező törzsanyag?

És mit jelent az, hogy lehet kreditet vásárolni?



2021. jan. 15. 15:23
 1/1 anonim ***** válasza:

A kreditet vásárolni gondolom az, hogy pl meg van határozva, hogy mondjuk x szak tantárgyai összesen 180 kreditet adnak ki a szabválokkal együtt mondjuk. És akkor hogyha valaki ezt túl lépi több mint 10%-kal, akkor már fizetnie kell tehát a plusz kreditekért; szóval ingyen nem lehet fölvenni akármennyi kreditet. Tehát aki pl államilag támogatottan van, őnála is akkor, ha túllépi a szakhoz a suliban meghatározott kreditet, akkor fizetnie kell a plusz kreditekért amiket csinált/megszerzett. De asszem egyébként, hogy lehet, hogy előre. Ja és lehet,hogy a fizetősökkel is megfizettetik, ha több kreditet vesznek föl. Én tehát erre gondolnék.


Hogyha valami kötelező törzsanyag, akkor az az alap, amit mindenképpen meg kell csinálnod, mert mindenképpen értened kell ahhoz a területhez is, rálátásod kell legyen; tehát az nem szabvál, meg kötvál meg ilyesmik, hanem ami mindenképpen kell ahhoz a szakhoz, hogy megkapd a diplomád. De amúgy szal lehet, hogy ez nálatok egységesen az összes szakra vonatkozik, mert pl vannak olyanok, hogy vannak olyan tantárgyak, hogy "minden szakunkon ezek alaptárgyak". De szóval szerintem alapvetően ezt szakonként szokták nézni, de szerintem van olyan, hogy van pl mondjuk filozófia és egyféléves, és az pl szaktól függetlenül mindenkinek kötelező; meg szóval ilyesmi szerintem lehet; de ezt a kötelező törzsanyagot szerintem tehát szakonként szokták, tehát pl ha Xemberke egyik szakra jár, Yemberke meg másikra; akkor lehet, hogy X-nek ez kötelező ismeret, tehát kihagyhatatlan ahhoz, hogy megadják a diplomáját; a másiknak pedig nem , merthiszen ő másik szakra jár. Tehát a kötelező törzsanyag, az adott szakon amit mindenképpen meg KELL csinálni ahhoz, hogy kiadhassák neked az arról a végzettségről szóló papírt.


A szakirányon kötelező meg, pl lehet akkor ezt is külön értelmezni, hogy adott szakon belül amire beiratkoztál, vannak szakirányok, szakmacsoportok, mondjuk pl most mondok valami h_lyeséget; mondjuk pl autószerelő szakra jársz, és akkor azon belül mondjuk a képzés felétől szakosodást kell választani; és akkor te választod mondjuk a kuplung szakirányt, és arra szakosodsz. A másik diák meg a kormánykereket. Vagy pl, mondok valami rendesebb példát; hogy pl valaki beiratkozik az emberorvosira, és akkor pl azon belül szakosodik mondjuk ilyen szívsebésznek. Na, tehát, én ezeket nem tudom, de valami ilyesmi. És akkor tehát megint lehet ezt is tágabban nézni, tehát következtesd ki a papírod alapján; mert lehet,hogy pl akár azt is jelentheti, hogy "adott szakon kötelező"; de szóval szerintem inkább az első. Tehát hogy pl beiratkozik az orvosira, és akkor mondjuk harmadévtől szakosodik kardiológusnak. De akkor szóval gondolom, valahol jelölve is optimális legyen a mintatervedben, hogy akkor az most melyik szakirányra/szakmacsoportra vonatkozik. Lehet,hogy neked már specializálódottan olyan mintaterv van most a kezedben, ami már direkt a te szakosodásod utánira van szabva. Tehát pl lehet, hogy a más szakirányút választott embernek is már csak a saját szakirányú tantárgyak vannak felsorolva; de tehát ezt te látod; hogy föl van-e ott sorolva az összes szakiránynak minden tantárgya; vagy ez külön már a felosztott, szakosodás utáni mintaterv.

2021. febr. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!