Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvtanulás szempontjából...

Nyelvtanulás szempontjából megéri a Corvinus vagy a BGE angol nyelvű képzése? (gazd.men, de ez lényegtelen)Vagy jobban járok, ha pénzt gyűjtök és nyáron kimegyek valamelyik angol nyelvterületű országba 1 hónapra?

Figyelt kérdés
Mindkét vélemény érdekelne. Az egyetemi angol nyelvű képzések nyelvtanulás szempontjából mennyire jók illetve az is, hogy, aki volt külföldön nyelvtanfolyamon milyen volt? Jól tudok angolul, de kéne beszédkészség, szókincsbővítés meg kiejtés fejlesztés. Egy erős középszintű angolra ez az 1 hónap anyanyelvi környezet mennyit segítene?

2021. jan. 16. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Angol nyelvű nemzetközi gazdálkodás képzésen tanultam a BGE-n.

Ha visszaemlékszem, számos ok volt, ami miatt ezt a képzést választottam, de a nyelvtanulás is közte volt nyilván.

A képzés végére nagyon jól megtanultam angolul, de ehhez külföldi részképzés is kellett. Lehetőséged lesz 1 évet külföldön tanulni kettős diplomás programon, nekem az volt a pont, ahol tényleg exponenciálisan megnőtt az angoltudásom, és javult a kiejtésem minősége.

B2 körül jelentkeztem. Tesztet nem csináltam azóta, de mióta oda jártam (és végeztem), probléma nélkül elolvastam angolul 100-150+ könyvet, külföldi barátnőm van, akivel angolul beszélünk, és a meló teljesen angolul megy, szóval nem beszélhetek rosszul.

Előnye ezeknek az angol szakoknak, hogy a multik szeretik az itt végzetteket, jóval könyebb munkát találni, és a fizu is nagyon jó.


Csak angoltanulás miatt nem éri meg ilyen közgazdasági képzésen részt venni, mert ahhoz hogy jó szakember legyél, nagyon sok extra tanulás kell, de ha választani kell az angol és a magyar képzés között, szerintem egyértelműen angol a nyerő.


Nyelvtanulásra 1 hónap semmi szerintem.

2021. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mennyire érthetőek a matek, statisztika mikor-makro tárgyak amgolul?
2021. jan. 20. 17:37
 3/4 A kérdező kommentje:

Plusz köszi a választ.

De nekem eléggé úgy tűnik, hogy valójában a külföldi év, ami dobott az angolodon. Én is dolgozom, ráadásul sok külföldivel, jól megy az angol. Akinek jó angol tudása van annak megéri? Vagy jobban járnék, ha részletesebben tudnám a magyar anyagot?

2021. jan. 20. 17:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Be is bacna, ha azért tudnád jobban az anyagot, mert magyarul tanulod, nem angolul. Ugyan azt tanítják kb.

Matek, statisztika mikor-makro tárgyak teljesen érthetőek angolul, pár száz új kifejezést kell megtanulni, nem probléma egyáltalán.

Akinek jó angol tudása van annak megéri? Szerintem angolul sokkal értékesebb ezt a szakot tanulni, magyarul annyira nem.

2021. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!