Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri duális képzésre menni?...

Megéri duális képzésre menni? BME vagy Corvinus?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitelre szeretnék jelentkezni. Nézegettem a duális képzést, amivel az első félévtől kezdve egy cégnél dolgoznék. Így szereznék tapasztalatot illetve fizetést. Sajnos azt nem engedhetem meg magamnak, hogy ne dolgozzak egyetem mellett, így azt gondoltam, mégiscsak jobb olyan helyen dolgozni aminek köze van a szakomhoz, mint mondjuk pénztárosnak elmenni. Tudom, hogy kevesebbet keres egy gyakornok, de talán a tapasztalat sokat számít. Ez szerintem tipikusan az a szak, ahol a ranglétrán kell feljebb jutni és talán így megelőzhetem egy kicsit a többieket. Persze tudom, sok minden múlik azon, hogy jó helyen vagyok-e jó időben.

Sokan mondják, hogy a BCE-s diplomával jobban lehet keresni, de nekem a BGE szimpatikusabb, illetve a Corvinuson nincsen duális képzés. Ha minden jól megy, 440 pont körül végzek, ami a Corvinuson alsó határ, a BGE-n pedig felső (szerintem), így ott talán van esélyem tanulmányi alapon a kolira, mert szociálisan biztosan nincsen. Szerintetek melyik éri meg jobban?

Köszönöm, ha ezt a kisregényt elolvastad és válaszolsz rá :)



2021. jan. 13. 13:42
A kérdező szavazást indított:
BGE
Corvinus
10 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Most végzek a BGE-n. Úgy érzem, hogy a lehetőségeimhez képest sok mindent kihoztam belőle, és egyáltalán nem bánom hogy a BGE-t válaszoltam, de ha beszélni tudnék a 18 éves énemmel az egyetem választásról, lehet inkább a Corvinus felé lökném, és ennél fogva neked is az utóbbit ajánlom. Az oktatás színvonalával egyáltalán nem volt problémám, több tanár tanít mind a két helyen párhuzamosan, én az alábbi dolgokat tudom a Corvinus előnyeiként felsorolni (remélem válaszol majd Corvinuszos is, és megerősít vagy cáfol)

-a Corvinus a BGE-hez képest sokkal jobb helyen van. Akár a PSZK-n, akár a KKK-n tanulsz, a külvárosban leszel, míg a Corvinus a belvárosban van. Ez hatalmas pozitívum. A vége felé hatalmas szenvedés volt kijárni, emiatt nem szerettem.

-Szakkollégiumi rendszer. A BGE-n is vannak szakkollégiumok, de nem tudom milyen tudományos munkát végeznek, összehasonlíthatatlanul jobbak az ilyen lehetőségeid a Corvinuson. Én már csak amiatt is oda mennék.

-Kapcsolati tőke, és közösség. A BGE-n is nagyon sok értelmes ember tanul, akik pár év múlva felső és középvezetők lesznek, de az alacsony bekerülési ponthatár miatt az idióta majmok is sokan vannak, gondolom a Corvinuson sokkal jobb a közeg.


"Sokan mondják, hogy a BCE-s diplomával jobban lehet keresni".

Én ilyet nem mondanék, fogalmazzunk inkább úgy, hogy BCE diplomával könnyebb bekerülni a jó helyekre. BGE-vel is befogsz. Ha jó helynek a BIG4 számít, tele van az is BGE alumnival, de talán a corvinussal egyszerűbb. Nem tudom, sejtem csak.


Ami a BGE duális képzését illeti, a duális képzés az én értelmezésemben egyfajta garanciavállalás a cég részéről az egyetem irányába, hogy a képzésed alatt a lehető legváltozatosabb, és a tudásodhoz képest a lehető legösszetettebb feladatokat fogod elvégezni, az egyetem pedig ezt észben tartja, és mondjuk nem rak be neked péntekre órát, amikor a cégnél vagy.

Dolgozni akkor is tudsz, ha nem duális képzésen vagy, sokan dolgoznak diákszövetkezeteken keresztül, pl SSC multik nagyon szeretik részállásban a hallgatókat könyvelési feladatokra. Nem lesz a karriered csúcsa, de lesz pénzed, nem is rossz, és a szakmában dolgozol.

2021. jan. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Corvinusos vagyok. Egyetértek az előzővel.

Ha ügyes és okos vagy, akkor tök mindegy, hogy hová mész, valószínűleg sokra viszed majd, viszont a BCE-n könnyebb a minőségi kapcsolatépítés a diákszervezetek és szakkolik miatt is. Sok multi pl. előnyben részesíti a BCE-s diplomát, de ez attól még nem jelenti azt, h nincsenek itt is butább emberek (mint bárhol máshol), így ott is csak az első lépcsőn mész át a sokból a diplomáddal a HR-es felvételi folyamatban.

2021. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én Pénzügy-számviteles Corvinusos vagyok, és abszolút nem bántam meg, hogy ide jöttem. Mellesleg, a Corvinusnak is van duális pénzügy-számvitel képzése, csak az nem Budapesten, hanem Székesfehérváron. Szfváron heti 3 nap suli, 2 nap fixen munka, ha duálisos leszel, ha nem vagy duálisos, akkor pedig 3 nap suli, 2 szabad. Szerintem mindeképp a Corvinust válaszd, ez lehet életed egyik legjobb döntése, ha tudsz élni a lehetőségekkel. Minden, amit eltudsz érni, csak rajtad múlik. Egy volt tanárom mondta még anno középiskolában mikor én is a döntés előtt álltam,kérdeztem, hogy mit gondol, a gyakorlatorientált képzés (BGE) vagy az elméletibb (Corvinus) a jobb szerinte, és erre azt válaszolta, hogy ha valaki elméleti szaktudást szerez sokkal többet ér, mert a való életben úgy is meg kell tanulnia a gyakorlati részét a szakmának és ez sokkal könnyebben megy, de ha nincs meg a háttértudás, akkor semmire nem mennek veled a munkahelyeden, és a való életben a munkahelyeden már nem fogják megtanítani az összefüggéseket, nem fogod annyira átlátni a témát. Mindemellett nem szólom le a BGE-t, mert nem jártam oda, nem tudom milyen ott a képzés, de csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy a Corvinuson több a lehetőség, ha kihasználod, illetve itt van rengeteg lehetőséged kapcsolatokat kialakítani, főleg úgy, hogy akik innen kikerülnek, nagy valószínűséggel felsővezetők lesznek.
2021. jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyi embertől hallom (ismerősöktől és interneten egyaránt), hogy a Corvinusra akarnak jelentkezni. Az senkinek sem visszatartó erő, hogy ha be is kerülsz ANA-ra, a második évtől fogva tartani kell a 4,0 átlagot, különben anyádék kéthavi fizetését perkálhatod ki tandíjra?


Nekem is a Corvinus volt a cél, de én ezt a rizikót nem merem bevállalni. Ráadásul olyan osztálytársaim is jelölik, akik gimiben se tudnak 4,0 felett teljesíteni. Nem tudom eldönteni, hogy én vagyok kishitű, vagy én gondolkozom reálisan... (persze ha ki tudják fizetni a szülők az önköltségest akkor tárgytalan)

2021. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!