Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak a második emet érettségié...

Csak a második emet érettségiért jár a plus 5O pont vagy az elsőért is?

Figyelt kérdés
Tehát ha biológia szakra szeretnék menni ahova kötelező a biosz emelt, akkor azért jár plusz pont? úgy gondolom nem, mert hát mindenkinek lesz biosz emeltje szóval nem oszt nem szoroz az a plusz 5O pont, de nem vagyok benne biztos. És ha mellé teszek mondjuk egy angol emeltet, akkor azért jár a plusz 5O? És ha van nyelvvizsgám is (szintén angol), akkor megkaphatom az emelt érettségiért és a nyelvvizsgáért is a plusz pontot?

2021. jan. 16. 17:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Csak a kötelezőn felüli emeltért jár pluszpont. Azért is csak akkor, ha oylan tárgyból teszed, amiből az adott szakra elfogadják. Egy nyelvből tudtommal vagy csak emelt érettségi, vagy nyelvvizsga jogcímén kaphatsz pluszpontot, bár ebben nem vagyok 100%-ig biztos, akkora kavarás volt a témában tavaly.
2021. jan. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy tudom, hogy minden emeltért jár + pont, ha abból számítják a pontjaidat. Tehát, például ha biosz szakra biológia/matek/kémia a felvételi tárgy, és neked van egy biosz emelted, meg egy matek emelted, és abból számítják a pontjaidat, akkor megkapod a +100 pontot. Legalábbis tavaly még így volt.
2021. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
MINDEN emeltért jár a plusz pont ha a szakod elfogadja azt az érettségi tárgyat. Angolból nem kapod meg a 28 pontot a nyelvvizsgádért ha emeltezel belőle, csak az 50 pontot az emeltért
2021. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
és ha angol közép érettségi + nyelvvizsga? akkor jár a nyelvvizsga plusz pont?
2021. jan. 16. 18:24
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Az első emeltért (biologia) is megkapod a +50 pontot. Ha angolbol is emeltezel (én nem tenném, mert nem éri meg, de nem ezt kérdezted), akkor azért NEM jár a plusz 50 pont. Ugyanis a biologia szakon az angol nem ún. felvételi tárgy. Viszont, az angol emeltért megkapod a B2-s nyelvvizsgáért járo 28 többletpontot.


A felvi.hu-n ezt írják biologia követelménynek:

"biológia és

fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(8) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(9) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)".

Innen látszik, hogy az angolért nem jár az 50 többletpont.

2021. jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Az angol nyelvvizsgáért természetesen megkapod a plusz 28 pontot.
2021. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
2 lehetőséged van, angol közép+nyelvvizsga vagy angol emelt
2021. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem megéri az Angol emelt (nem nehezebb mint a nyelvvizsga), és ingyen van.
2021. jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
felvételi szempontjából szerintem azért nem éri meg mert ha írsz pl egy középszintű 95%os emeltet plusz van nyelvvizsgád az 123 pont, viszont ha írsz egy 60%os emeltet az csak 110 pont
2021. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek, különösen 5-ösnek, sokat segítettél. Angol emeltet csak a pluszpont miatt tettem volna, mert van felsőfokú nyelvvizsgám, szóval nem kell hogy az érettségivel szerezzek nyelvvizsgát, de ha nem jár érte pluszpont akkor nem teszek, köszönöm:)
2021. jan. 16. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!