Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az uralkodók magán életi...

Az uralkodók magán életi veszekedéseit miért nem tanítják történelem órán?

Figyelt kérdés
Gondolom a háborún kívül voltak egyeseknél otthoni problémák is. A mai hírességeknek nincs magán életük, akkor azoknak a személyeknek akik évszázadok óta nem élnek miért kell titokban tartattni a tanárokkal a magán életi gondjaikat? Úgy sokkal jobban ment volna anno az érettségi vizsgám is. Nem csak ez az egy dolog a hátrány, már egy másik kérdésemben utaltam rá, de ez most mindegy. Sokkal színesebb lenne az oktatás ha nem néznék idiótának még a doktori címért küzdő egytemistákat is ha nem titkolnák ezeket a dolgokat.

2021. jan. 16. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tanították; pl.


Batthyány azért volt Pesten amikor letartóztatták, mert a felesége tesójával volt viszonya és akkor szült.


Deák azért nem nősült meg soha, mert fiatalkorában a kiszemeltje kikosarazta.


Görgey valójában kémikus is volt, több könyvet is írt.


Napóleon, miután újra nősült, visszajárt az ex feleségéhez, mert amúgy jóban voltak.


Dobó az egri ostrom előtt gyakorlatilag hadba bocsátkozott a SZOMSZÉDJÁVAL.


Etc. (Bár az is igaz, hogy nekem volt az ország talán legjobb töritanára...)


De a legismertebb: VIII. Henrik és feleségei

2021. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

Mert "nem fontosak". Nekem nem lett volna kedvem megtanulni, azt hogy pl. Napóleon összejárt kettyinteni az ex feleségével. Ha nem kell az érettségin, mert nem kérdezik akkor ne említse. Ha érdekel úgyis utána olvasok.

Ezen felül szinte mindig le voltunk maradva (12. Év közepére csak januárba kezdtük el a 12.es tankönyvet), ha még ilyenekkel is húznák az időt még itt se tartanánk...

2021. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Talán azért nem, mert kb. senkit nem érdekelnek. Nem ez a történelemtanítás célja.
2021. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!